Facebook Pixel

13,3 млн грн: НАЗК виплатить першу нагороду викривачу корупції за Злочевського

2 жовтня ВАКС призначив першу нагороду викривачу корупції. Вона становитиме 13,3 млн грн. Її отримає викривач за повідомлення про хабар ексміністра екології Миколи Злочевського.

Про це пише НАЗК.

Як викривачу НАЗК отримати 13,3 млн грн

Три роки тому Євген Шевченко повідомив про те, що ексміністр екології Микола Злочевський дав хабар у розмірі $6 млн керівництву антикорорганів. Посередником був колишній перший заступник начальника податкової Києва Микола Ільяшенко.

Quote«Це без перебільшення історична подія, яка фундаментально закріплює формування культури викривання в Україні і стимулює викривачів повідомляти про факти корупції, які їм вдалося зафіксувати», — пише НАЗК.

2 жовтня суд ухвалив вирок щодо експосадовця податкової – йому призначили 3 роки умовно. Також чоловік має перерахувати 50 млн грн на ЗСУ.

Quote«Враховуючи, що викриття злочину відбулося три роки тому і курс за цей час суттєво просів, то у підсумку я маю отримати не $500 тис., а «лише» $350 тис.», – пише Євген Шевченко.

Як Злочевский передав хабар САП

3 червня 2020 року проти Злочевського було відкрито нову кримінальну справу щодо крадіжки коштів стабілізаційного фонду Реал Банку. Однак ексміністр вирішив закрити нову справу просто – нібито за допомогою хабаря НАБУ та САП у розмірі 165 млн грн. Однак зрештою це обернулося для нього новою кримінальною справою. І першим місцем у списку найбільших хабарів в історії України (відомих широкому загалу). У підсумку 28 березня 2023 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання вини між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і Андрієм Кічею, адвокатом Burisma Group, який і передавав хабар.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) 28 березня 2023 року засудив Андрія Кічу на 5 років позбавлення волі з випробувальним строком 1 рік. Також засуджений вніс 100 млн грн на спеціальний рахунок фонду United24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв'язку та Міністерства цифрової трансформації України «Армія дронів».

6 серпня Вищий Антикорупційний суд визнав винним колишнього міністра екології України, власника Burisma Group Миколу Злочевського у дачі хабаря в розмірі $6 млн. Йому було призначено покарання у вигляді штрафу в сумі 68 тис. грн. 1 серпня 2023 року Злочевський уклав угоду з прокурором САП. Колишній міністр визнав свою провину та зобов’язався сплатити штраф у розмірі 68 тис. грн як покарання. Крім того, Злочевський передав 500 млн грн на допомогу ЗСУ для проєкту «Армія дронів». Також обвинувачений надав допомогу підрозділам ЗСУ у вигляді купівлі обладнання на загальну суму понад 160 млн грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉