Facebook Pixel

Найкращі книги 2024 року за версією журналу The Economist

Найкращі книги 2024 року

Найкращі книги 2024 року

Редакція The Economist впевнена: прочитавши книги, які вона назвала найкращими у 2024 році, люди більше ніколи не думатимуть як раніше про ігри, коней та шпигунів. Можлив, вони замисляться і про те, що відбувається з неймовірними обсягами даних, які вони згенерували за своє життя, після їхньої смерті. Редакція журналу представила свій вибір книжок у кількох категоріях. The Page обрало з них дві: «Бізнес, економіка та технології» та «Біографії та мемуари».

Бізнес, економіка та технології

«Потойбічне життя даних: що відбувається з вашою інформацією, коли ви вмираєте, і чому вам слід про це турбуватися» (The Afterlife of Data: What Happens to Your Information When You Die and Why You Should Care). Автор: Карл Оман.

Люди генерують неймовірні обсяги даних. Що відбувається з ними, коли вони вмирають? Філософські проблеми цієї захоплюючої книги залишаються у пам'яті.

«Мистецтво невизначеності: як орієнтуватися у шансі, невігластві, ризику і удачі» (The Art of Uncertainty: How to Navigate Chance, Ignorance, Risk and Luck). Девід Шпігельхальтер.

Цінне керівництво з роздумів про невизначеність від майстра своєї справи. Використовуючи просту алгебру для висвітлення спільних ідей, ця книга демонструє ту елегантність, яка змушує математиків насолоджуватися математикою.

«Спільний інтелект: життя та робота з ШІ» (Co-Intelligence: Living and Working with AI). Ітан Моллік.

Як отримати максимальну вигоду від ШІ? Технологія — це «інопланетний інтелект», який може доповнити людський вигляд, але людям потрібно підвищити свою гру.

«Темний провід: неймовірна правдива історія найбільшої операції під прикриттям» (Dark Wire: The Incredible True Story of the Largest Sting Operation Ever). Джозеф Кокс.

Яскрава розповідь про найбільшу операцію під прикриттям правоохоронних органів. Автор витратив роки на те, щоб дізнатися про гравців, багато з яких були сумнівними міжнародними гангстерами.

«Як економіка пояснює світ» (How Economics Explains the World). Ендрю Лі.

На 200 сторінках тексту автор швидко розповідає про історію людського прогресу, зупиняючись, щоб пояснити економічні сили, які ним керували.

«Гроші: історія людства» (Money: A Story of Humanity). Девід Мак Вільямс.

Короткий історичний тур, у якому гроші — центральний персонаж. Автор — колишній банкір центрального банку, але не лякайтеся — це не сухий том.

«Граючи з реальністю: як ігри формують наш світ» (Playing with Reality: How Games Shape Our World). Келлі Кленсі.

Широкий огляд того, як ігри формують реальність. Поперемінно філософська та полемічна, ця книга провокаційна та захоплююча.

«Влада і гроші: епічні зіткнення головнокомандувачів і титанів промисловості» (The Power and the Money) Автор Теві Трой.

Який найкращий час, щоб написати повчальну історію про стосунки між босами та американськими президентами? Урок такий: добре бути приятелем президента з гольфу — просто не перемагайте його.

«Повільна продуктивність: втрачене мистецтво досягнення мети без вигоряння» (Slow Productivity: The Lost Art of Accomplishment Without Burnout). Кел Ньюпорт.

У цій тираді проти «псевдопродуктивності» мудрець постпандемічного робочого місця дає практичні поради, як захистити свій час.

«Вся історія: пригоди у коханні, житті та капіталізмі» (The Whole Story: Adventures in Love, Life and Capitalism). Джон Маккі.

Співзасновник Whole Foods Market розповідає історію самопізнання та підприємницького нахабства, що змінили підхід забезпечених американців до здорового харчування.

Біографії та мемуари

«Редактор: як легенда видавничої справи Джудіт Джонс сформувала культуру в Америці» (The Editor: How Publishing Legend Judith Jones Shaped Culture in America). Автор: Сара Франклін.

Джудіт Джонс редагувала роботи великих людей у сферах літератури та кулінарії і врятувала щоденник Анни Франк від попадання в купу відкинутих рукописів. Ця біографія стверджує, що люди, які формують культові книги, часто роблять це невидимо.

«Дільник королів: дивовижне життя Памели Черчілль Гарріман, повне спокуси, інтриг та влади» (Kingmaker: Pamela Churchill Harriman's Astonishing Life of Seduction, Intrigue and Power). Соня Пернелл.

Біографія Памели Черчілль, невістки колишнього прем'єр-міністра Великої Британії. Будучи «наймогутнішою куртизанкою в історії», вона спокушала чоловіків під час Другої світової війни.

«Моріс і Маралін: надзвичайно правдива історія кохання, аварії корабля і виживання» (Maurice and Maralyn: An Extraordinary True Story of Love, Shipwreck and Survival). Софі Елмхерст.

Чи зможе ваш шлюб пережити корабельну аварію? Ця книга розповідає історію пари, яка майже чотири місяці провела в морі, та історію кохання, що вирувало поруч.

«Метаморфози: у пошуках Франца Кафки» (Metamorphoses: In Search of Franz Kafka). Кароліна Ватроба.

Слава Франца Кафки — це не тільки продукт літературної майстерності. Йому ще й пощастило, як свідчить це дослідження життя письменника. Воно простежує його метаморфозу від болючого адвоката до всесвітньої літературної ікони.

«Шлях назад» (One Way Back). Крістін Блейзі Форд.

2018 року Крістін Блейзі Форд звинуватила Бретта Кавано, кандидата у Верховний суд, у нападі на неї, коли вони були підлітками. Її спогади демонструють ціну кроку вперед.

«Патріот» (Patriot). Олексій Навальний.

Олексій Навальний мав чітке розуміння місії: він хотів звільнити Росію від влади деспота. У посмертних мемуарах убитий лідер опозиції описує свою мученицьку смерть.

«Проблемні: спогади про прийомну сім'ю, сім'ю та соціальний клас» (Troubled: A Memoir of Foster Care, Family and Social Class). Роб Хендерсон.

Випускник Єльського університету викриває переконання освіченої еліти щодо «розкоші». Це одночасно мемуари та аналіз широко поширеного заплутаного мислення в університетських містечках Америки.

«Дика тварина: життя Поля Гогена» (Wild Thing: A Life of Paul Gauguin). Сью Прідо.

Перша велика біографія Поля Гогена за три десятиліття. Французький художник дозрів для кенселлінгу (скасування), але ця книга показує, що його порушення норм та талант були частиною однієї палітри.

Подякувати 🎉