Facebook Pixel

НАБУ завершило розслідування нахабної схеми; СБУ взялась за держшахти; голові НБУ пояснили, в чому він неправий. Головне за 23 серпня

Доброго ранку!

Вчорашній день дає підстави думати, що слідчі органи дійсно взялися за корупціонерів. НАБУ нарешті завершило розслідування скандальної, але примітивної схеми, за допомогою якої у держави крали кошти за поставлену електроенергію. Ще однією схемою, цього разу на державних вугільних шахтах, зайнялася СБУ. І нарешті стало відомо, що саме порушив голова НБУ, заповнюючи декларацію про доходи. Виявляється, він заповнює її сам — юристи йому не допомагають, ось і допустив кілька помилок. Але про все по порядку.

Новини коротко

НАБУ завершило розслідування схеми про розкрадання коштів «Запоріжжяобленерго». Йдеться про розкрадання 346,2 млн грн «Запоріжжяобленерго» та про причетність до цієї справи ексголови правління копманіі «Енергомережа» Дмитра Крючкова та колишнього в.о. гендиректора обленерго Ігоря Корниленкова. За даними слідства, підозрювані організували схему, за якою споживачі платили за електроенергію не фактичному постачальнику, «Запоріжжяобленерго», а компанії «Енергомережа» як посереднику. Остання перерахувала «Запоріжжяобленерго» лише 1,7 млн грн — замість очікуваних 346,2 млн грн. 23 серпня підозрювані та їхні захисники отримали матеріали слідства для ознайомлення. Після цього справу відправлять у суд.

Читайте також:
Головне за 21 листопада від The Page

СБУ розкрила схему виведення коштів державних шахт. За її даними, керівництво п'яти держпідприємств вивело кошти державного бюджету на суму 500 млн грн. У схемі брали участь посадові особи «Лисичанськвугілля», «Мирноградвугілля», «Шахти ім. М. С. Сургая», «Первомайськвугілля» та «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1». З 2016-го по 2019 рік вони прописували тендерні умови під заздалегідь визначених переможців — підконтрольних фірм-прокладок. СБУ відкрила кримінальну справу і продовжує проводити обшуки.

НАПК пояснило, що саме порушив голова НБУ, заповнюючи декларацію. Яків Смолій отримав рішення Національного агентства з запобіганню корупції (НАПК), у якому пояснюється, які недостовірні дані він вніс у свою декларацію про доходи. У висновку йдеться, що вони незначні і конфлікту інтересів не встановлено. Там також наголошується, що ознак незаконного збагачення не встановлено. Зокрема, при декларуванні він вказав вартість всього об'єкта нерухомості, а не 8,08%, які йому в ньому належать. Також НАПК виявило неточності при декларуванні, які складають $0,02, 4,32 євро і $73.

Борис Колесніков будує нову фабрику. У розмові з виданням liga.net він повідомив, що нове кондитерське виробництво його компанії «Конті» з'явиться в Каневі. Бізнесмен розраховує, що за допомогою нової фабрики поверне собі друге місце на кондитерському ринку.

JP Morgan спрогнозував курс гривні до кінця року. Аналітики американського фінансового холдингу вважають поточний курс гривні завищеним. Про це йдеться в огляді ринків Східної Європи. Згідно з оцінкою JP Morgan, у третьому кварталі цього року курс гривні може знизитися до 26,5 грн за долар, у четвертому – до 28 грн, а до кінця першого півріччя наступного року – до 29 грн.

Подякувати 🎉