На Запорізькій ТЕС сталася аварія — Енергодар залишився без електрики й води

Запорізька ТЕC. Фото: arnika.org

Запорізька ТЕC. Фото: arnika.org

В Енергодарі на Запорізькій тепловій електростанції сталася аварія, унаслідок якої п'ятдесятитисячне місто й округа залишилися без електроенергії та водопостачання.

Про це повідомив депутат місцевої міськради Анатолій Анохін.

«За всіма ознаками — серйозна аварія на самій ЗаТЕС. Можливо, навіть із зупиненням блоку. Мобільний зв'язок перевантажений, води немає — зупинилися насоси. Гул, який усі чули, — аварійне скидання пари на ТЕС. Наскільки все серйозно — ніхто нічого сказати не може», — пише депутат.

Telegram Logo

Хронологія подій від в.о міністра енергетики України Юрія Бойка:

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

03.02. 19:26 — на Запорізькій теплової електростанції відключилися блоки 2,3,4 (сумарною потужністю 725 МВт) дією технологічних захистів після відключення повітряної лінії 150 кВ та блока автотрансформаторів внаслідок короткого замикання в мережі (причина короткого замикання та робота електричних захистів буде встановлена після роботи комісії з розслідування).

При цьому були знеструмлені споживачі Запоріжжяобленерго з сумарним навантаженням 24 МВт (побут).

03.02. 20:30 — усіх споживачів було заживлено.

03.02. 21:20 — включенням автотрансформатора №1 підвищена надійність живлення споживачів Запоріжжяобленерго та власних потреб блоків 2, 3, 4 Запорізької теплової електростанції.

03.02. 21:26 — на Запорізькій теплової електростанції розпочали пускові операції щодо включення блоків Запорізької теплової електростанції в мережу.

Запорізька ТЕC — найпотужніша теплова електростанція України із загальною встановленою електричною потужністю 3650 МВт. Розташована біля міста Енергодар Запорізької області на лівому березі Каховського водосховища. Складається з двох черг: перша черга — 4 енергоблоки, що працюють на вугіллі, і друга черга — 3 енергоблоки, що працюють на газі. Труби ТЕС, які є одними з найвищих у Європі, заввишки приблизно 320 метрів

Належить «ДТЕК Дніпроенерго» SCM Ріната Ахметова.

У безпосередній близькості до станції розташована найпотужніша електростанція в Європі — Запорізька АЕC.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини