Facebook Pixel

На ЗАЕС стався повний блекаут: чи є загроза радіаційній безпеці

На Запорізькій АЕС у ніч проти 2 грудня відбувся повний блекаут. На атомній станціє є загроза радіаційній безпеці.

Про це повідомляє «Енергоатом».

Увечері 1 грудня стався обрив лінії електропередачі «Запорізька ТЕС — Феросплавна» напругою 330 кВ, через яку станція отримувала живлення від української енергосистеми.

А вже о 02:31 під час повітряної тривоги було знеструмлено останню лінію «Запорізька АЕС – Дніпровська» напругою 750 кВ.

Quote«У звʼязку із повним блекаутом ЗАЕС перейшла на живлення власних потреб від дизельгенераторів. В автоматичному режимі включились усі 20 дизельгенераторів, 8 з яких пізніше були залишені в роботі», — йдеться у повідомленні.

Як зазначили в «Енергоатомі», найбільша загроза безпеці в такому стані існує на 4-му енергоблоці. Вона спричинена тим, що окупанти використовували його із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора і тримали в гарячому стані.

Quote«Знеструмлення головних циркуляційних насосів, що охолоджують активну зону, призводить до переходу реакторної установки в режим природної циркуляції. Такий режим важкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблоку. Блок потребує термінового переведення до холодного стану», — пояснили в компанії.

Українські фахівці вранці 2 грудня поновили звʼязок з українською енергосистемою, а саме відновлено роботу лінії електропередачі напругою 750 кВ.

Quote«Черговий блекаут створює загрозу ядерній і радіаційній безпеці», — наголосили в «Енергоатомі».
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉