Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

СБУ та БЕБ провели обшуки в 14 газорозподільних компаніях

На підприємствах РГК пройшли масові обшуки. Фото: БЕБ

На підприємствах РГК пройшли масові обшуки. Фото: БЕБ

Бюро економічної безпеки (БЕБ) та Служба безпеки України (СБУ) в рамках розслідування кримінальної справи провела масові обшуки в 14 газорозподільних компаніях. Про це повідомляє пресслужба РГК.

Зранку 17 березня 2023 року озброєні співробітники правоохоронних органів зайшли на територію та до приміщень газорозподільних компаній. Обшуки проводилися за надуманим звинуваченням в нібито заволодінні державними коштами.

Під час обшуків на деяких підприємствах у співробітників було вилучено телефони та проведено огляд особистих речей.

Quote«На нашу думку, кримінальну справу, що стала приводом для обшуків, порушено лише з метою тиску на підприємства, які АТ «НАК «Нафтогаз України» в особі ДАТ «Чорноморнафтогаз» намагається захопити в рейдерський спосіб», — повідомили в компанії.

За даними БЕБ, під час обшуків у 16 регіональних підприємствах і офісах РГК задокументовано факт протиправного використання тарифних коштів, передбачених на закупівлю газу для покриття виробничо-технічних втрат. Такими діями державі було завдано збитки в сумі майже 3,5 млрд грн.

«Встановлено, що в попередні роки з метою реалізації згаданого протиправного механізму газорозподільні компанії незаконно відбирали з газотранспортної системи природний газ, системно збільшуючи заборгованість перед державною компанією. Фактично природний газ передавався газорозподільним компаніям в обсязі, який у декілька разів нижче за розмір передплаченого. Зібрані в такий спосіб гроші за надані послуги виводили в «тіньовий» обіг на підконтрольні підприємства», — йдеться в повідомленні.

Надалі фігуранти провадження намагалися компенсувати штучно створені борги коштом бюджету.

Контекст. Раніше цього дня стало відомо, що в АТ «Харківміськгаз» проходять обшуки. За даними компанії, під приводом проведення обшуку НАК «Нафтогаз України» в особі ДАТ «Чорноморнафтогаз» із допомогою силовиків завела на підприємство критичної інфраструктури Харкова менеджерів, які були призначені нелегітимно зміненими членами наглядової ради підприємства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини