Facebook Pixel

За 5 років малої приватизації держава та ОМС заробили майже 14 млрд грн

За 5 років малої приватизації держава та місцеві органи влади продали майно на майже 14 млрд грн. Торги проходили через систему Prozorro.Продажі.

Про це пише пресслужба Мінекономіки.

За час реформи відбулося майже 5 тис. успішних приватизаційних аукціонів, з яких 1,7 тис. торгів – продажі Фонду держмайна та його регіональних відділень, а 3,2 тис. – завершені торги органів місцевого самоврядування. Так, у торгах за право придбати державне або комунальне майно взяли участь понад 9 тис. учасників – представники малого, середнього та великого бізнесу.

Фонд Держмайна реалізував об’єкти на суму 9,8 млрд грн. Місцева влада залучила 3,8 млрд грн. Загальна стартова ціна всіх об’єктів склала 6,3 млрд грн.

Quote«П'ять років тому Україна розпочала малу приватизацію – реформу, що стала однією з ключових як для сфери економіки, так і для держави загалом. За цей час майже 5 тис. державних і комунальних об'єктів по всій Україні різного розміру та інвестиційної привабливості знайшли нових власників, які створюють там бізнеси, нові робочі місця та сплачують податки. Сьогодні беззаперечний фокус держави – на відновлення та економічне зростання через ефективне управління майном, покращення бізнес-клімату та залучення інвестицій, і цьому має сприяти приватизація, що проводиться через прозорі е-аукціони в державній електронній торговій системі «Прозорро.Продажі», — прокоментував заступник міністра економіки України Олексій Соболев.

Загалом за час війни до державного та місцевих бюджетів приватизаційні онлайн-аукціони залучили 2,8 млрд грн за стартової вартості об'єктів 1 млрд. До пʼятірки найдорожчих обʼєктів, приватизованих за 5 років реформи, увійшли готель «Дніпро» – 1,1 млрд грн, Калуська ТЕЦ – понад 800 млн грн, Львівська виправна колонія – 377,5 млн грн, готель «Ермітаж» – 311 млн грн, «Одесавинпром» – майже 235 млн грн. Усі ці обʼєкти перебували в державній власності.

Подякувати 🎉