Facebook Pixel

Енергоатом спільно з Westinghouse почали будівництво унікальних енергоблоків на ХАЕС

Енергоатом спільно з Westinghouse почали будівництво унікальних енергоблоків на ХАЕС

Енергоатом спільно з Westinghouse почали будівництво унікальних енергоблоків на ХАЕС

Енергоатом розпочав проєкт зі зведення енергоблоків ХАЕС-5 та ХАЕС-6 за технологією АР1000 Westinghouse на Хмельницькій АЕС. Про це повідомляє пресслужба НАЕК.

П’ятий блок на Хмельницькій атомній електростанції стане першим в Україні, зведеним за американською технологією АР1000.

Quote«Особлива риса американської технології АР1000 – можливість маневрування блоків. Сьогодні ворог б’є і знищує саме балансуючі потужності української енергетики, тому побудова блоків з можливістю маневрування дуже важлива для нас. І це наша відповідь терористам, вони ніколи не позбавлять нас світла, а нові технології дадуть нам змогу вистояти», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

За словами Галущенка, технології, які Україна і Westinghouse розвиватимуть разом, витіснять росіян з європейського ринку атомної енергетики

Посол США в Україні Бріджит Брінк зазначила, що на тлі постійних обстрілів критичної інфраструктури Україна потребує більше енергетичних потужностей, і основний фокус зосереджений на атомній енергетиці, оскільки вона генерує понад 50% електроенергії в країні.

Quote«Особливо гостро це питання постає на тлі незаконного захоплення Запорізької АЕС загарбниками, і тому зараз Україна потребує додаткових енергоблоків. Я вітаю намагання і бажання уряду України, а також Міністерства енергетики й Енергоатома в напрямі розбудови саме атомної енергетики. Ці блоки на Хмельницькій АЕС будуть першими з дев’яти, які планується побудувати в Україні спільно з Westinghouse за технологією АР1000», – сказала Бріджит Брінк.

Очільник Енергоатома Петро Котін відзначив епохальність цієї події для розвитку вітчизняної атомної енергетики та післявоєнної відбудови України.

Quote«Завдяки будівництву ХАЕС-5, ХАЕС-6 після запуску в експлуатацію двох нових блоків №3 та 4 тут, на ХАЕС, потужність цієї станції перевищить потужність ЗАЕС, і саме тут, на цьому майданчику, буде найбільша АЕС у Європі», – зазначив Петро Котін.

Президент та виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман розповів про переваги реакторів АР1000.

Quote«Цим заходом ми відкриваємо новий етап, нову віху в співпраці Westinghouse та Енергоатома. Україна отримає енергію, яка є чистою, доступною за ціною і з використанням економічно доцільних технологій. Цей проєкт також створить багато робочих місць під час будівництва, експлуатації, ремонтів та технічного обслуговування. Є й інший бік медалі – національна безпека залежить від енергетичної. Наразі всі українські енергоблоки позбулися залежності від рф і можуть працювати на американському паливі», – зауважив Патрік Фрагман.

Він додав, що реактор АР1000 розрахований на роботу протягом 60 років, але, за його словами, найімовірніше, це буде довший термін.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉