Кабінет Міністрів 3 квітня зареєстрував у Верховній Раді проєкт Закону «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електричної станції» (реєстр. №11144).
Станом на ранок 4 квітня тексту законопроєкту немає на сайті Ради. Але представник КМУ в парламенті Тарас Мельничук повідомив, що проєкт визначає:
- місце розміщення енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електростанції;
- кількість реакторів, їх тип та загальну характеристику – на кожному енергоблоці встановлюється реакторна установка типу ВВЕР-1000;
- призначення енергоблоків Хмельницької атомної електростанції для промислового виробництва електричної та теплової енергії;
- загальні вимоги до проєктування та будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електростанції;
- ставку збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької атомної електростанції, під час будівництва енергоблоків №3 та №4.
Контекст. У січні цього року міністр енергетики Герман Галущенко говорив, що Україна розраховує розпочати будівництво чотирьох нових атомних енергетичних блоків на Хмельницькій АЕС цього літа чи восени.
Два енергоблоки будуть засновані на обладнанні російського виробництва (тим самим ВВЕР-1000, які стоять і на перших двох блоках ХАЕС), яке Україна хоче імпортувати з Болгарії, а два інших використовуватимуть технології американської компанії Westinghouse.
Будівництво енергоблоків №3 та №4 під реактори ВВЕР-1000 розпочалося у 1980-х роках, але було заморожено. «Якби ми отримали корпуси реакторів сьогодні, гадаю, через 2,5 року у нас був би третій реактор», – сказав Галущенко.
Паралельно з будівництвом енергоблоків під ВВЕР-1000 радянських часів Україна хоче розпочати підготовчі будівельні роботи на енергоблоках №5 та №6 для розміщення двох реакторів AP1000 компанії Westinghouse. Для початку фінансування цих робіт Верховна Рада має ухвалити окремий закон.
У грудні минулого року «Енергоатом» та Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для п'ятого енергоблоку Хмельницької АЕС.
Довідка. Україна зараз посідає третє місце у світі за часткою атомної енергетики у виробництві електроенергії та друге місце у Європі за встановленою потужністю.

Місце України у світовій атомній енергетиці
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також