Facebook Pixel

«Рудомайн» вкладе $100 млн у добудову КГЗКОР у Долинській

Фото: uk.rudomain.com.ua

Фото: uk.rudomain.com.ua

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості та «Рудомайн» підписали меморандум про залучення $100 млн на добудову Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окисневих руд (КГЗКОР).

Про це розповів віцепрем'єр-міністр — міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, повідомляє компанія «Рудомайн».

«Під час візиту на КГЗКОР потенційним інвестором був представлений проєкт, який має реанімувати підприємство. Загальний обсяг інвестицій може скласти не менш як 100 млн доларів», — зазначив Уруський.

Telegram Logo

Згідно з меморандумом, реалізація інвестиційного проєкту триватиме чотири роки. Після запуску гірничо-збагачувального комбінату потужність підприємства складе на рік:

  • 12,5 млн тонн із перероблення залізної руди;
  • до 3 млн тонн на рік із випуску готової продукції — залізорудного концентрату з масовою часткою заліза 65 — 68% і залізорудних котунів із масовою часткою заліза від 63 — 66%.

Буде створено 1 500 нових робочих місць.

Робота КГЗКОР зможе поповнити український бюджет на $37 млн і надасть $1 млн на фінансування соціального розвитку міста Долинської.

«Для запуску комбінату треба залучити понад $100 млн інвестицій. 450 млн грн витратимо на погашення попередніх боргів. Частина грошей — нашого підприємства, частина — кредит. Але це не тільки діловий, але й соціально орієнтований проєкт, який дасть поштовх до розвитку міста Долинської», — підкреслив генеральний директор компанії «Рудомайн» Володимир Колос.

Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окиснених руд (КГЗКОР) — недобудований гірничо-збагачувальний комбінат із перероблення слабомагнітних окиснених руд на базі Криворізького залізорудного басейну. Спільний проєкт СРСР і низки країн РЕВ: НДР, НРБ, СРР і ЧССР.

Комбінат почали будувати в 1985 році, але комплекс і досі недобудований. Готовність підприємства оцінюється приблизно на 70%, на його спорудження вже витрачено понад $1,5 млрд. Із серпня 2021 року його віднесено до сфери управління Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

ТОВ «РУДОМАЙН» — підприємство з видобутку залізорудної сировини відкритим способом. Виробничі потужності компанії розміщено в місті Кривий Ріг.

Коментарі

Всі новини