Facebook Pixel

МЗС України назвав умову для запуску «Північного потоку — 2» і заявив про готовність торгуватися за компенсацію

Автор
Кулеба підкреслив, що Україна готова вести переговори про компенсацію за збиток від ПП-2. Фото: Facebook

Кулеба підкреслив, що Україна готова вести переговори про компенсацію за збиток від ПП-2. Фото: Facebook

Україна залишається противницею російського газопроводу «Північний потік — 2», проте готова не чинити перешкод його запуску, якщо буде забезпечена енергобезпека держави, а Росія деокупує захоплені українські території, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на переговорах у Берліні.

«Північний потік — 2» — це, перш за все, загроза безпеці України, а не лише економіці. Ми проти «Північного потоку — 2». Умовою його запуску має бути деокупація українських територій і енергобезпека України. Це буде чесна компенсація загроз. Таку позицію я висловив на переговорах минулого тижня в Берліні», — підкреслив він.

У інтерв'ю німецькій газеті Die Welt Кулеба додав, що Україна готова вести переговори про компенсацію за шкоду, якої вона зазнає від запуску газопроводу. Однак не факт, що Київ беззастережно погодиться на запропоновану компенсацію, уточнив він.

Telegram Logo

Міністр резюмував, що Україна бачить у ПП-2 насамперед загрозу своїй безпеці. Тому важливо використовувати питання газопроводу як важіль для тиску на Росію.

Контекст. Будівництво «Північного потоку — 2» планувалося завершити ще у 2019 році, але проєкт серйозно загальмували американські санкції. Лише 4 червня 2021 року Росія заявила про повну готовність першої гілки ПП-2. З 7 по 13 червня в Ленінградській області РФ проходили тестові випробування об'єктів газопроводу.

З 11 червня ведеться підготовка до заповнення труб ПП-2 газом. Повна добудова газопроводу планується до кінця 2021 року.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини