Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики запропонував представникам міжнародного валютного фонду (МВФ) взяти участь в обговоренні до другого читання законопроєкту про банківське регулювання – так званого «антиКоломойського» закону.
Голова комітету Данило Гетманцев 23 квітня підписав листа до МВФ із запрошенням представників фонду взяти участь у обговоренні законопроєкту. Це відбулося за ініціативи членів комітету. Під час засідання комітету виникла дискусія щодо ролі МВФ у ініціюванні «антиКоломойського» закону, повідомила пресслужба Верховної Ради.
Наразі ведуться переговори щодо визначення обсягу фінансування, яке отримає Україна від МВФ. Водночас надання кредиту від фонду залежить від прийняття законів про банківське регулювання та про ринок землі.

Планується, що програма розширеного фінансування МВФ триватиме три роки, а сума першого траншу цього року має скласти $3,5 млрд. Загальний обсяг програми складе $8 млрд.
Контекст. Рада прийняла у першому читанні проєкт закону №2571-д, що блокує претензії до держави з боку колишніх власників комерційних банків, які було націоналізовано або направлено на ліквідацію під час так званого «банкопаду» 2014-2016 років.
Після цього депутати внесли до законопроєкту понад 16 тис. правок.
Перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко 13 квітня заявив, що Рада зможе приступити до розгляду законопроєкту про банки у другому читанні у скороченому режимі після великодніх свят.
Варто зазначити, що прийняття законів про банківське регулювання та про ринок землі відкриває шлях черговій програмі МВФ щодо кредитування України в умовах глобальної рецесії та наближення економічної кризи.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю