Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Монополія рієлторів на всі угоди з квартирами: що запропонували в Раді і що думає ринок

Нардепи зареєстрували у Верховні Раді законопроєкт №3618, який має вивести з тіні рієлторську галузь. Крім того, законопроєкт змусить громадян купувати чи орендувати нерухомість лише з участю рієлторів, яким доведеться проходити іспити на кваліфікацію.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт має на меті чітко визначити права та обов'язки працівників рієлторської галузі. Крім того, рієлтори вноситимуть інформацію щодо договорів до Єдиної інформаційної бази, яка буде публічною та доступною онлайн. Угоди, які не внесуть до бази, вважатимуться незаконними.

База має забезпечити систематизацію та швидкий доступ до інформації про нерухомість. Крім того, рієлтор проводитиме паспортизацію об'єктів. Без номера паспорта неможливо прорекламувати продаж нерухомості. Також у разі порушення цієї процедури доведеться сплатити штраф — 47,2 тис. грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Окрім цього, рієлтор проводитиме паспортизацію об’єктів, без якої прорекламувати свою квартиру (скажімо, на сайті оголошень) буде неможливо. Передбачається, що у рекламі нерухомості зазначатиметься номер паспорта об’єкта. За невиконання цієї вимоги законопроєкт передбачає штраф у розмірі 47,2 тис. грн.

Профпідготовкою рієлторів займеться комісія Національної федерації фахівців у сфері рієлторської діяльності. Усіх атестованих рієлторів буде занесено до Єдиного реєстру рієлторської діяльності.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Однак самі рієлтори не зраділи прийняттю такого законопроєкту.

«Закон 3618, який намагаються протягнути в Раді корупціонери та колаборанти, є антиринковим, рейдерським і закріплює монопольне право продавати, купувати та здавати нерухомість тільки через ріелторів», — відреагувала на законопроєкт гендиректорка групи компаній KDU Realty Group і член Асоціації рієлторів України Олена Малєнкова.

Брокерка Асоціації рієлторів України Оксана Москова також негативно відреагувала на законопроєкт про діяльність рієлторів:

«Закон 3618 вирішили прийняти швидко, тихо та за закритими дверима. Сьогодні наша доля може бути вирішена за залізною завісою і проти нас, і нашої професії».

Також негативно оцінила законопроєкт рієлторка Олена Маркова. За її словами, такий закон не зможе захистити інтереси рієлторів.

Коментарі

Всі новини