Facebook Pixel

Купівля котеджу: на що потрібно звернути увагу

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Ринок заміської нерухомості отримав додатковий сплеск ажіотажного попиту в умовах тривалого карантину та соціальної ізоляції.

Думка про те, щоб проводити «ув'язнення» не в чотирьох стінах, а у дворі власного будинку, спонукала багатьох українців до купівлі котеджу, приватного будинку або дачі.

Найнадійніший варіант для покупки — це будинок в організованому приватному селищі з інфраструктурою повного циклу. Але тут має бути налагоджено роботу всіх комунікацій, дотримано технології будівництва та використано нормальні матеріали.

Є купа підводних каменів, з якими ви можете зіткнутися. Я пропоную згрупувати їх у три глобальні категорії: якість будівництва, юридичні питання, відсутність комунікацій та зручностей.

Якість будівництва

Найпоширеніші проблеми заміської нерухомості — грибок, цвіль, кволий фундамент, погана теплоізоляція. Під час знайомства з будинком обов'язково оцініть стан даху.

Пройдіться та вивчіть усі труби, а також те, як прокладено комунікації. Зверніть увагу на електрику та зливову каналізацію, стан склопакетів.

Не зайвим буде запросити технічного спеціаліста оглянути з допомогою тепловізора стан кутів і стиків.

Будь-який огляд варто робити за ясної погоди та під денним світлом.

Відсутність комунікацій

Каналізація септик — це особисто ваш вибір. Багато хто роками живе й не відчуває жодних проблем у разі правильного ТО та обслуговування. Якщо вас цікавить центральна каналізація, звертайте увагу на якість її прокладання, час експлуатації.

Ознайомтеся з нюансами подачі води, станом електричних мереж, а також теплопостачання. Це можуть бути як централізовані комунікації, так і артезіанська свердловина, електричний котел у будинку в котеджних містечках.

Усе є індивідуальним. Вам точно треба перевірити договори на підключення комунікацій і стан самих інженерних систем.

Юридична чистота угоди

Документи на землю й сам будинок — перше, що ви повинні вивчити. Дуже важливо не потрапити в історію із самобудом, коли оформити власність потім буде досить проблематично через порушення закону.

Вам потрібно вивчити право власності на будинок, витяг БТІ, технічний паспорт, державний акт на землю у разі приватизованої ділянки або довідку про присвоєння кадастрового номера, якщо вона не є приватизованою.

Якщо купуєте будинок з рук, обов'язково вимагайте показати паспорт та ідентифікаційний код власника, свідоцтво про шлюб, дозвіл органу опіки та піклування (якщо один із власників є неповнолітнім).

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора