Facebook Pixel

Місія МВФ прибула в Україну

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) на чолі з Роном ван Роденом почала роботу в Україні, щоб продовжити переговори про відкриття нової програми розширеного фінансування EFF.

Про терміни роботи місії в Україні поки що не відомо, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Контекст

  • У вересні в Києві працювала місія МВФ, яка поїхала ні з чим, але повідомила про плани продовжити дискусію. Неофіційно повідомлялося, що Україна веде переговори про можливість відкриття фондом нової трирічної програми розширеного фінансування на $5-6 млрд.
  • Днем раніше директор управління МВФ з питань Європи Пол Томсен розповів про те, що місія розраховує на швидке завершення переговорів в Україні, але при цьому й досі є невирішені питання: Україна розчаровує темпом просування структурних реформ, а питання корупції і управління особливо турбують. Під час візиту місії важливою частиною обговорень буде питання очищення банківського сектора. Україні потрібно зберегти і розвинути незалежність Нацбанку, досягти прогресу у фінансовому секторі, продовжити бюджетну консолідацію.

Зараз між нашою країною і МВФ діє програма stand-by. Її затвердили наприкінці 2018-го і розрахована вона на рік і два місяці. Обсяг — майже $4 млрд.

Подякувати 🎉