Половина з понад 90 інструментів державного регулювання у сферах компетенції Міністерства охорони здоров’я не має потрібного функціоналу, не захищає споживачів і просто застаріла, тому прийшов час скасувати ці норми. На цьому наголосила перша віцепрем’єрка Юлія Свириденко за підсумками роботи міжвідомчої робочої групи.
«Ще чверть потребує осучаснення, що теж відображено в рекомендаціях міжвідомчої робочої групи», — зазначила Юлія Свириденко.
Які обтяжливі для бізнесу норми пропонують скасувати:
- низку висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи для різних сфер діяльності;
- дозвіл на виробництво, перероблення та реалізацію харчових продуктів і харчових добавок, предметів гігієни та санітарії, косметично-парфумерних виробів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, товарів побутової хімії та дитячого асортименту;
- дозвіл на використання небезпечних чинників;
- погодження документації на розроблення, виготовлення та використання нових машин, механізмів, устаткування, інших засобів виробництва, нових технологій, виробничих процесів;
- погодження схем передпроєктної документації, що стосується районного планування та забудови населених пунктів, курортів тощо.
Також пропонують скасувати як застарілі:
- дозвіл на використання есенцій для ароматизації одних видів продуктів для інших продуктів;
- дозвіл на використання нової добавки;
- свідоцтво про державну реєстрацію дезінфекційного засобу.
Народні цілителі також зітхнуть із полегшенням – дозвіл займатися народною медициною пропонують скасувати як застарілий і неактуальний, як і атестаційно-експертний висновок, що підтверджує наявність цілительських здібностей.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!