Facebook Pixel

АМКУ відкрив справу проти Philip Morris через непідтверджені дані про безпечність IQOS

Антимонопольний комітет України відкрив справу проти «Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн». Компанію підозрюють у поширенні непідтвердженої інформації про безпечність використання систем нагрівання тютюну IQOS, інформує пресслужба АМКУ.

Quote«Справу розпочато за заявою споживача, який упродовж 2018 — 2021 років вживав тютюнові вироби для електричного нагрівання HEETS системи IQOS (виробництва компанії Philip Morris International, РМІ) і помилково вважав, що ці продукти є безпечнішими для його здоров’я, ніж звичайні сигарети. Водночас у заяві споживач повідомив, що він не знайшов належних підтверджень правдивості цієї інформації компанії РМІ», — йдеться в повідомленні.

Комітет також наводить дані міжнародних досліджень, які свідчать, що всі системи нагрівання тютюну є небезпечними та не зменшують ризики від куріння.

Своєю чергою РМІ не надала за запитом АМКУ документи, які б могли підтвердити твердження, що компанія поширює в Україні:

  • «повний перехід на IQOS становить менший ризик для вашого здоров'я, ніж продовження куріння»;
  • «IQOS виділяє на 95% менше шкідливих хімічних речовин порівняно із сигаретами» є правдивим.
Quote«Відтак дії компанії у вигляді поширення вищезазначених тверджень без належного підтвердження цих відомостей містять ознаки порушення, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції»: поширення інформації, що вводить в оману», — йдеться в повідомленні АМКУ.

Контекст. У МОЗ наголошують, що тютюнові вироби для електричного нагрівання не допомагають кинути палити, проте викликають залежність. Такі вироби містять багато шкідливих речовин та інгредієнтів. У відомстві зазначають, що на сьогодні не має чітких доказів того, що вони є безпечнішими за звичайні сигарети або чинять менш шкідливий вплив на здоров’я людини.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉