Міноборони планує у 2025 році додати в застосунок «Резерв+» можливість ставати на військовий облік автоматично і онлайн, без відвідування ТЦК.
Про це міністр оборони України Рустем Умєров заявив під час брифінгу за підсумками цифровізації у МОУ.
«Ми хочемо зробити наступний рік роком масштабування військових технологій. Ми будемо масштабувати «Резерв+», запроваджувати цифрові, технологічні рішення і разом перемагати оцю бюрократію. Це нелегко, але ми хочемо спростити все», – сказав міністр.
За його словами, у 2025 році в застосунку з’ являться:
- смарт-контракти для тих, хто хоче долучитися до війська,
- автоматичне взяття на облік,
- повторне оновлення даних,
- онлайн-відстрочка та бронювання,
- електронне направлення на медогляд.
Яке пояснила заступниця Умєрова Катерина Черногоренко, нині, щоб стати на облік в ТЦК, людині потрібно прийти до центру фізично з набором паперових документів, провести верифікацію. Наступного року в «Резерв+» має з’явитися функція верифікації, наприклад через BankID, і підтягування даних Єдиного державного демографічного реєстру. Для цього «потрібні деякі зміни в законодавстві». Мета Міноборони – перетворити «Резерв+» «в абсолютно повноцінну альтернативу ТЦК», підкреслила Черногоренко.
«Наша мета – перетворити «Резерв+» в такий загальноукраїнський рекрутинговий центр, щоб замінити офлайнові точки, які в народі називаються ТЦК. Це не означає, що ТЦК погані. Ми чуємо проблеми, тому працюємо в цьому напрямі», – додав Умєров.
Умєров пообіцяв зменшити масштаби «бусифікації»
Цифровізація процесів мобілізації, яку проводить Міноборони, допоможе зменшити масштаби «бусифікації» в Україні, впевнений Умєров.
«Ми додаємо людяності нашої мобілізації. Провели закон [про мобілізацію]. Запровадили рекрутингові центри. Почали цифровізацію для того, щоб мати цифрові інструменти, щоб люди знали, що у них є вибір. Будемо працювати для тих українців, які перебувають за межами нашої країни, щоб у них теж був вибір йти у військо», – сказав міністр.
Водночас «все залежить від ворога», який «планує збільшення свого особового складу». В пріоритеті Міноборони – захист країни. Тому міністерство планує вирішити болючі для населення питання [примусової і раптової мобілізації, тобто «бусифікації»], без втрат для обороноздатності країни.
«У нас є пропозиції, які ми будемо обговорювати в Кабміні, щоб пропонувати таку реформу і відійти від цих фантомних болів», – додав Умєров.