Міністерство фінансів має намір припинити розміщення п'ятирічних ОВДП. Про це повідомив урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца на Українському фінансовому форумі.
Основною причиною такого рішення є те, що «вже дуже великий обсяг залучених коштів». Інвестори вже вклали в п'ятирічні ОВДП 33,9 млрд грн. Ставка за такими паперами з початку року знизилася з 15,85 до 14,75%.
При цьому інвесторам більш цікаві саме «довгі» папери. «Весь попит інвесторів концентрується на довгих інструментах. Якщо на початку року середньозважений термін розміщення становив шість місяців, то тепер — два роки. Майже весь попит нерезидентів концентрується на двох-, трьох- і п'ятирічних паперах», — сказав Буца.
Він також повідомив, що Мінфін планує в майбутньому випускати ОВДП, номіновані тільки в гривні.
«У 2017 році гривневі запозичення склали 32 млрд грн, а зараз це 194 млрд. Доларові запозичення приблизно на такому ж рівні, як і минулого року. Фактично ми не можемо зменшити доларові запозичення тільки тому, що у банків немає альтернативних інструментів для розміщення ліквідності», — визнав Буца.
Контекст
- 30 липня в результаті розміщення були залучені рекордні у цьому році 17,2 млрд грн.
- У серпні Мінфін скоротив обсяги розміщення ОВДП і почав знижувати ставки прибутковості за ними.
- 24 вересня Мінфін залучив до держбюджету від продажу ОВДП 13,2 млрд грн, основна частина коштів надійшла від п'ятирічних облігацій — 12,9 млрд грн.