Facebook Pixel

Мінекономіки втрутилося в ситуацію на ринку соняшникової олії

Фото: koloro.ua

Фото: koloro.ua

Міністерство економіки та асоціація «Укроліяпром» узгодили граничні обсяги експорту соняшникової олії на 2020/2021 маркетинговий рік (МР, вересень-серпень) на рівні 5,38 млн т для стабілізації ринку, і підписали відповідний меморандум.

Раніше очікувалося, що експорт олії складе 5,52 млн т.

«Певний оптимальний обсяг експорту олії, з одного боку, заспокоїть внутрішній ринок і наших споживачів. З іншого боку, узгоджений граничний обсяг не вплине на наші міжнародні зобов'язання, і ми збережемо статус лідера на світовому ринку експортерів цієї продукції», — зазначив глава Мінекономіки Ігор Петрашко.

Telegram Logo

«Підписання меморандуму зніме напругу на внутрішньому ринку і стане важливим сигналом для міжнародних партнерів України», — сказав гендиректор «Укроліяпром» Степан Капшук.

Раніше проти введення квот на експорт соняшникової олії і шроту виступили ряд українських профільних асоціацій та громадських об'єднань. Антимонопольний комітет України в квітні почав вивчати причину підвищення роздрібних цін на соняшникову олію на внутрішньому ринку.

«Українська зернова асоціація» (УЗА) підтримала підписання меморандуму про граничний обсяг експорту соняшникової олії. Вона вважає, що цей інструмент регулювання ринку набагато краще за введення прямих обмежень — ліцензування або квотування, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

УЗА нагадала, що десятирічний досвід підписання аналогічного документа на зерновому ринку показує ефективність цього інструменту, який дозволяє учасникам ринку знати, що в їхню роботу ніхто не втручатиметься. Також цей інструмент дозволяє міжнародним партнерам сформувати свої експортні очікування і прогнози.

Контекст. За даними Держмитслужби, за сім місяців цього МР на зовнішні ринки поставлено 3,52 млн т української соняшникової олії. За даними Мінекономіки, виробництво даного продукту передбачається на рівні 5,92 млн т при внутрішньому споживанні 0,4 млн тонн.

Заступник міністра економіки Тарас Висоцький заявив 14 квітня, що уряд не бачить необхідності в забороні експорту соняшникової олії в сезоні 2020/21 року (вересень-серпень), в той час як питання про обмеження експорту соняшнику знаходиться на розгляді.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини