Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мінекономіки втрутилося в ситуацію на ринку соняшникової олії

Фото: koloro.ua

Фото: koloro.ua

Міністерство економіки та асоціація «Укроліяпром» узгодили граничні обсяги експорту соняшникової олії на 2020/2021 маркетинговий рік (МР, вересень-серпень) на рівні 5,38 млн т для стабілізації ринку, і підписали відповідний меморандум.

Раніше очікувалося, що експорт олії складе 5,52 млн т.

«Певний оптимальний обсяг експорту олії, з одного боку, заспокоїть внутрішній ринок і наших споживачів. З іншого боку, узгоджений граничний обсяг не вплине на наші міжнародні зобов'язання, і ми збережемо статус лідера на світовому ринку експортерів цієї продукції», — зазначив глава Мінекономіки Ігор Петрашко.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Підписання меморандуму зніме напругу на внутрішньому ринку і стане важливим сигналом для міжнародних партнерів України», — сказав гендиректор «Укроліяпром» Степан Капшук.

Раніше проти введення квот на експорт соняшникової олії і шроту виступили ряд українських профільних асоціацій та громадських об'єднань. Антимонопольний комітет України в квітні почав вивчати причину підвищення роздрібних цін на соняшникову олію на внутрішньому ринку.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Українська зернова асоціація» (УЗА) підтримала підписання меморандуму про граничний обсяг експорту соняшникової олії. Вона вважає, що цей інструмент регулювання ринку набагато краще за введення прямих обмежень — ліцензування або квотування, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

УЗА нагадала, що десятирічний досвід підписання аналогічного документа на зерновому ринку показує ефективність цього інструменту, який дозволяє учасникам ринку знати, що в їхню роботу ніхто не втручатиметься. Також цей інструмент дозволяє міжнародним партнерам сформувати свої експортні очікування і прогнози.

Контекст. За даними Держмитслужби, за сім місяців цього МР на зовнішні ринки поставлено 3,52 млн т української соняшникової олії. За даними Мінекономіки, виробництво даного продукту передбачається на рівні 5,92 млн т при внутрішньому споживанні 0,4 млн тонн.

Заступник міністра економіки Тарас Висоцький заявив 14 квітня, що уряд не бачить необхідності в забороні експорту соняшникової олії в сезоні 2020/21 року (вересень-серпень), в той час як питання про обмеження експорту соняшнику знаходиться на розгляді.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини