Facebook Pixel

Мінагрополітики придумало план «Б» на випадок скасування «зернової угоди» з боку рф

Мінагрополітики створила альтернативний план продовження експорту агропродукції у разі припинення роботи зернового коридору.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, пише ЦТС.

За словами Висоцького, «план Б» включає розширення пропускної спроможності Дунайського регіону та нарощування можливостей щодо перевалки зернових.

Також продовжується введення в експлуатацію додаткових пунктів пропуску та сухих портів на західному кордоні з Польщею та Румунією.

Незважаючи на складнощі з експортом сільгосппродукції, Мінагрополітики сподівається, що у фінансовому плані показники будуть близькі до минулорічних. Проте говорити про кінцеві ціни поки що рано, адже вони змінюються щодня.

Quote«Нещодавно інформація про несприятливі умови в США вплинула на кукурудзу, ціни на яку пішли вгору. Тому говорити, якими будуть кінцеві ціни на зернові, поки що рано. Вони стануть відомі ближче до вересня, коли закінчиться вегетація в нашій півкулі. з мінімальним відхиленням, але експорт наблизиться до показників попереднього року», — підсумував перший заступник міністра агрополітики.

Яка ситуація наразі з «зерновою угодою»

В уряді України вважають, що росія у липні може вийти з зернової угоди. На минулому тижні заступник очільника МЗС росії Сергій Вершинін заявив, що 18 липня стане часом завершення зернової угоди. При цьому він наголосив, що дипломатичне відомство країни-агресора не виключає нових контактів з ООН щодо вивезення зерна.

Наразі рф максимально саботує роботу зернового коридору. З початку квітня пропуск суден зерновим коридором з боку рф зупинявся або відбувався дуже повільно. З 5 по 11 червня вдалося проплити коридором тільки 13 кораблям.

В травні кількість суднозаходів до портів Великої Одеси склала лише 40. В цей же час чорноморські порти рф прийняли в квітні і травні 1059 і 1184 суден відповідно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉