Мільярдний позов «Укрзалізниці» до банку Ахметова відхилили

Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу «Укрзалізниці» про стягнення з банку ПУМБ, що належить Рінату Ахметову, трохи більше мільярда гривень, як «безпідставно набутих грошових коштів», повідомляє Finbalance. Мова йде про примусово стягнені 571,3 млн грн із «Укрзалізниці» на користь ПУМБу на виконання рішення Господарського суду Києва ще у 2016 році.

Загальна сума позову становила 1,05 млрд грн, бо, окрім повернення вже стягнених коштів, в «Укрзалізниці» розраховували на компенсацію упущеної вигоди та інфляційних втрат.

Контекст

  • Судяться компанії через кредитні кошти, які «Укрзалізниця» витратила у 2013 році на свою філію «Донецька залізниця», але після початку російської збройної агресії втратила можливість їх повертати, бо навіть заставне майно опинилось у зоні конфлікту.
  • Окрім банку Ахметова, «Укрзалізницю» кредитувала низка російських банків. У січні 2019 року президент Петро Порошенко підписав закон про мораторій на стягнення активів із «Укрзалізниці» за борги «Донецької залізниці».
  • Обсяг позовних вимог російського Промінвестбанку до «Укрзалізниці» та її територіальних підрозділів перевищує 200 млн дол.
  • Загальний обсяг позовних вимог Сбербанку до «Укрзалізниці» та «Донецької залізниці» сягає 170 млн дол.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Чисті резерви НБУ досягли $16,5 млрд

Розмір чистих золотовалютних резервів Національного банку України після виплати $1 млрд за бондами під гарантії США склали $16,5 млрд.