Facebook Pixel

Перший підземний командний пункт зі сталі від Метінвесту вже встановили на найгарячішому напрямку

Перший підземний командний пункт зі сталі від Метінвесту вже встановили на найгарячішому напрямку

Перший підземний командний пункт зі сталі від Метінвесту вже встановили на найгарячішому напрямку

Група Метінвест у межах ініціативи «Сталевий Фронт» Ріната Ахметова налагодила виробництво сталевих підземних командних пунктів, які захищають особовий склад від наслідків обстрілів і дають змогу в безпечних і комфортних умовах забезпечувати роботу командування ЗСУ на лінії фронту. Перший сталевий штаб, розрахований на 30 військовослужбовців, на безоплатній основі вже передали Сухопутним військам України та встановили на одному з найгарячіших напрямків фронту. про це повідомила пресслужба «Метінвесту».

zobrazhennya-2024-01-19-123033796.png

Командний пункт допомагає рятувати життя військових, адже за короткий час розгортається та згортається на лінії фронту і за правильного встановлення забезпечує захист від обстрілів артилерії будь-якого калібру. Сталевий штаб складається з п’яти чи шести (залежно від комплектації) окремих мобільних бункерів, виробництво яких «Метінвест» освоїв ще у жовтні 2022 року. Це сполучені між собою підземні укриття, що виконують різні функції — від житлового приміщення та санітарної зони до робочого штабу командування. Таким чином утворюється цілий підземний комплекс будівель.

zobrazhennya-2024-01-19-123217479.png

Виготовлені з хвилястої сталі бункери обладнані всім необхідним устаткуванням на рівні гарного готелю: спальними місцями й робочими зонами, душовими й бойлерами, системами опалення, освітлення і зв’язку, місцями для зберігання зброї та особистих речей та електронною технікою. Це дає змогу використовувати підземний штаб не лише як укриття та місце відпочинку, а й як робочу зону, що забезпечує якісну роботу командування на лінії фронту.

zobrazhennya-2024-01-19-123257196.png
Quote«Війна, на жаль, з нами надовго. Бойові дії стали постійним супутником кожного українця і особливо тих, хто боронить нашу державу в лавах ЗСУ.. І якщо ми можемо не лише створити безпечний від обстрілів простір, але й зробити його максимально комфортним, то ми це робимо. Сподіваюсь, що таких КП на лінії фронту ставатиме дедалі більше, і ці «підземні містечка» стануть надійною опорою для командування військових з’єднань», – прокоментував передання першого КП до ЗСУ операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко.
zobrazhennya-2024-01-19-123339383.png


Нові командні пункти базуються на традиційній моделі бункера-«криївки», понад 330 одиниць яких вже передав «Метінвест» різним бригадам ЗСУ з 2022 року. Конструкцію стандартного сталевого бункера допрацювали для використання у складі постійного штабу, габарити збільшили до 6 метрів завдовжки і 2,3 метра заввишки. Кожна «криївка» розрахована на шістьох людей і обладнана місцями для відпочинку, зберігання особистих речей та інтегрованою системою опалення. На виготовлення однієї такої конструкції спеціалісти підприємств «Метінвесту» витрачають близько 400 годин.

zobrazhennya-2024-01-19-123411548.png
Quote«Перевага нашої армії над противником: ми воюємо якісно, мізками. І водночас вміємо приймати зважені рішення оперативно, бо на кону – життя наших воїнів і успіх бойових дій. Саме тому прагнемо навіть на «нулі», в пеклі війни убезпечити й створити комфортні умови для роботи та перепочинку військових. Командні пункти на базі модульних укриттів відповідають запиту армії й дають змогу на передовій облаштувати укріплені штаби, що за будь-якої ситуації будуть виконувати своє головне завдання – керувати боєм і завдавати нищівних поразок ворогу», — зауважив бригадний генерал Збройних сил України Володимир Горбатюк.

У планах «Метінвесту» також є розроблення нових конфігурацій підземних сталевих комплексів для інших потреб ЗСУ.

Подякувати 🎉