Як і багато великих компаній, «Метінвест» розвиває власні проєкти з генерації електроенергії. Вже законтрактовано газотурбінні станції потужністю понад 30 МВт на суму $36 млн, які мають бути встановлені на підприємствах групи в листопаді цього року. Про це повідомив СЕО компанії Юрій Риженков.
Окрім того, додатково встановлено 50 МВт резервної генерації для екстрених ситуацій, що дозволить безпечно зупинити виробництво у разі відключення від загальної енергосистеми.
«80 МВт не покриють нашу потребу. Але і на 100% забезпечувати себе генерацією в нашому випадку не дуже розумно. Велика централізована генерація – це все одно більш ефективно і екологічно. Сподіваємось, що нашим енергетикам вдасться відновити і стабілізувати енергосистему», – зазначив Риженков.
Він додав, що «Метінвест» є найбільшим споживачем електроенергії в країні. Підприємства компанії споживають понад 550 МВт, а до війни, коли працювали активи в Маріуполі, цей показник сягав 1000 МВт, що можна порівняти зі споживанням Києва. Щоб покрити всі потреби, «Метінвесту» довелося б інвестувати понад $500 млн у нові генеруючі потужності.

«В «Метінвесті» є думки, що може нам потрібно побудувати щось, щоб забезпечити себе більше ніж на 10-15%, а може краще забезпечити себе на 50% власною генерацією. Думаємо над цим», – додав СЕО компанії.
Втім, Юрій Риженков вважає, що компанії краще інвестувати в модернізацію металургійних потужностей, а питання генерації залишити для ДТЕК.
Нагадаємо, що в Україні ціни на електроенергію нині є на рівні європейських. У серпні середня ціна на ринку склала €126,7 євро/МВт·год, що на 40,4% вище за середній показник 2023 року. Окрім того, в цей період Україна через збільшення споживання в сусідніх країнах скоротила імпорт електроенергії, що призвело до високих цін на західному кордоні.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також