Компанія «Метінвест» побудувала понад 35 взводних опорних пунктів для ЗСУ. В планах – побудувати ще близько 90 пунктів.
Про це повідомив операційний директор групи Олександр Мироненко.
Кожен такий пункт – мережа тунелів та сталеві бункери-криївки, об’єднані в єдиний комплекс. Але для розширення виробництва необхідно більше людей.

«Ми передали вже понад 330 бункерів для бійців. Але постало питання, що потрібно зробити командні пункти, щоб забезпечувати безперервне керування військом поблизу лінії зіткнення. Після цього у нас була дуже змістовна дискусія з військовими, з командуванням на окремих напрямках. І ми розробили проєкт командного пункту, що складається з 5-6 криївок», – розповів Олександр Мироненко.
Він зазначив, що ці пункти виконані з максимальним комфортом і обладнані вентиляцією, обігрівом та безперервним зв'язком, оскільки військові там перебувають 24/7.
Окрім цього, там є обладнані місця, де оператори онлайн спостерігають, що відбувається на лінії зіткнення – спостереження робиться з використанням великих телевізорів та комп'ютерної техніки, що теж забезпечує «Метінвест».
«Також є кімната для проведення нарад, кімната для приймання їжі та відпочинку. І, звісно, нагальні потреби військових: душ, туалет і таке інше – це теж забезпечено. І це все розташовується глибоко під землею для безпеки військових», – зазначив Мироненко.
Директор розповів, що встановлення бункерів відбувалося переважно в нічний час, тому що це 5-6 досить масивних «криївок» – діаметром майже 2,5 м і завдовжки 6 м.
«Їх треба приховано доставити до місця і підготувати саме місце. Тобто викопати яму і розмістити їх там, а також зробити ходи сполучення, засипати, укрити в декілька шарів лісом. І це все потребує досить суттєвих безпекових заходів», – додав він.
Виготовлення 5-6 «криївок» займає 4-5 тижнів. Наразі у виробництві перебуває ще 5-6 таких командних пунктів, очікуються додаткові запити.
«Ми серйозно ставимося до забезпечення безпеки цього виробництва. Всі майданчики, де виробляється продукція – і мінні трали, і командні пункти та «криївки» – розташовані за межами наших підприємств. Загалом до виробництва продукції оборонного характеру залучено близько 400-500 співробітників «Метінвесту»», – сказав Мироненко.
Він додав, щоб розширити масштаби виробництва, необхідно залучити більшу кількість людей.
«Так, ми здатні нарощувати обсяги виробництва, але нам для цього треба забезпечити умови. У нас є місця та обладнання – нам потрібні люди. А людей потрібно забронювати, щоб вони могли займатися військовим замовленням», – резюмував Мироненко.
Раніше повідомляв, що група «Метінвест» у межах ініціативи «Сталевий Фронт» Ріната Ахметова налагодила виробництво сталевих підземних командних пунктів, які захищають особовий склад від наслідків обстрілів і дають змогу в безпечних і комфортних умовах забезпечувати роботу командування ЗСУ на лінії фронту.
Перший сталевий штаб, розрахований на 30 військовослужбовців, на безоплатній основі вже передали Сухопутним військам України та встановили на одному з найгарячіших напрямків фронту.