Рішення Мексики завадило країнам ОПЕК+ укласти угоду про скорочення видобування нафти

Країни ОПЕК+ провели переговори щодо скорочення обсягів видобування нафти в травні-червні цього року на 10 млн барелів на добу (б/д). Однак угода стане дійсною лише за умови участі в ній Мексики. Якщо угоду буде ухвалено, вона діятиме до 30 квітня 2022 року, а її можливе продовження буде обговорюватися в грудні 2021 року. Наступне засідання для визначення подальших дій заплановане на 10 червня.

До кінця цього року корекція видобування складе 8 млн б/д, згодом обсяг видобування нафти знизиться до 6 млн б/д і триватиме до 30 квітня 2022 року, йдеться у повідомленні ОПЕК.

Під час засідання, яке тривало 11 годин, міністерка енергетики Мексики Росіо Нале залишила засідання через небажання погодитися на скорочення видобування, запропоноване в документі. Однак згодом у Twitter вона написала, що Мексика готова знизити видобування, але тільки на 100 тис. б/д — до 1,7 млн б/д.

Країни ОПЕК+ не зможуть укласти остаточну угоду, якщо хоча б одна з країн не погодиться з умовами. Таке вже відбувалося в березні, коли Росія відмовилася знижувати видобування нафти, що призвело до кризи на нафтовому ринку та падіння ціни на нафту.

Якщо угоду таки ухвалять, то Росія і Саудівська Аравія будуть змушені скоротити видобуванняву травні-червні до 8,5 млн б/д, а з липня по грудень — до 8,9 млн б/д. Згодом видобування зросте до 9,4 млн б/д. Для цих країн базою розрахунку стане показник в 11 млн б/д.

Контекст. Угоду ОПЕК+ було майже розірвано на останньому засіданні 6 березня, коли РФ відхилила пропозицію ОПЕК під проводом США про посилення квот щодо видобування нафти, що призвело до глибокого падіння цін на ресурс.

ОПЕК+ складається з країн ОПЕК, Росії, Мексики, Казахстану, Оману, Азербайджану, Малайзії, Бахрейну, Судану, Південного Судану та Брунею, які координують тактику скорочення видобутку нафти для підтримки ринку з 2017 року.

Читати на The Page