Мавпяча віспа в Україні — зафіксовано вже другий випадок. Фото: suspilne.media
В Україні зафіксували ще один — другий — випадок мавпячої віспи. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров'я.
Віспу мавпи в пацієнта діагностували в понеділок, 19 вересня. Його доставили до медзакладу. У хворого спостерігається підвищена температура, висип на обличчі, у ротовій порожнині, на руках.
Пацієнт розповів медикам, що висип з’явився наприкінці серпня, однак до лікаря він звернувся лише декілька днів тому.
«Закликаємо всіх, хто має схожі на віспу мавп симптоми, одразу звертатися по медичну допомогу та самоізолюватися. Це важливо, щоб не наражати інших людей на небезпеку», — наголосили в МОЗ.
Водночас у міністерстві додали, що два випадки захворювання між собою не пов’язані.
Як діагностують мавпячу віспу
В Україні віспу мавп діагностують методом ПЛР-тестування. Засоби для нього є в усіх регіонах України.
Як лікують мавпячу віспу
Під час лікування віспи мавп медики користуються затвердженими ВООЗ рекомендаціями та міжнародні протоколами щодо діагностики й виявлення відповідного захворювання. Передусім йдеться про симптоматичне лікування (знеболювальне, жарознижувальне).
Що таке мавпяча віспа. Які її симптоми
Віспа мавп — віспоподібне захворювання, спричинене вірусами родини поксвірусів. Захворювання подібне до натуральної віспи, проте має меншу летальність і легші симптоми.
Раніше віспа мавп фіксувалася в країнах Центральної та Західної Африки, зараз більш як половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку.
Основні симптоми віспи мавп:
- гарячка;
- головний біль;
- міалгія (біль у м'язах);
- біль у спині;
- збільшені лімфатичні вузли;
- озноб;
- біль у горлі;
- закладеність носа;
- кашель;
- висип у вигляді пухирців.
Іноді в людей спочатку з’являється висип, а потім – інші симптоми. Однак інколи хворі можуть мати лише висип. Захворювання триває від двох до чотирьох тижнів.
Як передається мавпяча віспа
Віспа мавп може передаватися від людини до людини під час прямому фізичного контакту з інфекційним висипом, струпами або біологічними рідинами організму хворої людини. Йдеться про спілкування на близькій відстані, дихання, дотики, поцілунки, секс.