Facebook Pixel

Після опитування Маск продав акцій Tesla майже на $5 млрд

Засновник Tesla Ілон Маск продав частину акцій своєї компанії після того, як його підписники проголосували у Twitter за продаж 10% його частки. За три дні, з понеділка по середу, мільярдер позбавився близько 4,5 млн паперів автовиробника на загальну суму в $4,8 млрд.

У документах, які Маск подав до Комісії з цінних паперів та бірж, він вказав, що здійснив продаж винятково для покриття податкових зобов’язань із реалізації опціонів на акції Tesla.

Як пише TechCrunch, нормативні документи свідчать про те, що цей продаж, принаймні частини паперів, був запланованим заздалегідь, а мільярдер просто зробив із нього шоу.

Марк Арнольд, головний інвестиційний директор Hyperion Asset Management, зазначив, що, якби Маск продав 10% акцій, як пообіцяв підписникам, це спричинило б невеликий негатив у найближчій перспективі.

«Але акції досить ліквідні, і їх відсоток від загальної кількості випущених акцій невеликий, тому, вірогідно, вони не матимуть великого впливу... ми цілком задоволені перспективами бізнесу», — зазначив Арнольд.

За даними Forbes, 4,5 млн акцій становлять лише 3% від загальних інвестицій Маска в Tesla. Наразі невідомо, чи буде підприємець продовжувати продажі, щоб довести їх частку до обіцяних 10%.

Мільярдер залишився власником майже 17% акцій Tesla. Їх вартість наразі оцінюється в близько 180 млрд.

Контекст. На вихідних Маск провів на своїй сторінці у Twitter опитування щодо того, чи варто йому продати 10% своєї частки компанії. Засновник Tesla пояснив, що останнім часом його статки суттєво зросли. А оскільки в Tesla він не отримує ані премій, ані зарплат, єдиний спосіб сплатити податки — це продати акції.

Після того як більшість підписників проголосували за продаж, акції Tesla почали стрімко падати. У зв'язку з цим усього за два дні статки Маска скоротилися на $50 млрд.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉