Facebook Pixel

Україна очікує перший транш допомоги від ЄС у розмірі 600 млн євро наприкінці березня — на початку квітня

Україна очікує отримання першого траншу макрофінансової допомоги в 600 млн євро від Європейського Союзу наприкінці березня — на початку квітня. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді сказав міністр фінансів Сергій Марченко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Перший транш такої допомоги становитиме 600 млн євро, і він безумовний. Ми сподіваємось отримати ці кошти наприкінці березня — на початку квітня цього року».

Сергій Марченко

Сергій Марченко

міністр фінансів України

Міністр зазначив, що другий транш Україна отримає після затвердження сторонами короткострокових заходів щодо впровадження структурних реформ, над якими наразі спільно працюють команди Єврокомісії та Міністерства фінансів.

Виділення макрофінансової допомоги Україні він назвав безпрецедентно швидким.

«Мінфін також веде переговори з урядом Японії щодо формування механізму залучення японського агентства міжнародного співробітництва JICA до нової «зеленої» програми зі Світовим банком із позики політики розвитку, так званої green DPL. Він пояснив, що обговорюють можливість залучення від $500 млн від СБ і до $300 млн від японського уряду».

Сергій Марченко

Сергій Марченко

міністр фінансів України

Контекст. Раніше Європейський парламент проголосував за пропозицію Європейської комісії надати Україні нову макрофінансову допомогу у розмірі 1,2 млрд євро.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉