Facebook Pixel

Майже половина підприємств відзначають покращення ділової активності у 2024

Майже половина підприємств відзначають покращення ділової активності у 2024

Майже половина підприємств відзначають покращення ділової активності у 2024

У березні 2024 року Індекс Відновлення Ділової Активності (ІВДА) збільшився з 0,34 у лютому до 0,37 у березні 2024 року, відповідно до діапазону від -1 до +1.

Такі результати отримано на основі щомісячного опитування бізнесу New Monthly Enterprises Survey (#NRES), яке проводить Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.

Відсоток підприємств, які відзначили покращення своєї ділової активності порівняно з попереднім роком, зріс із 44,8% у лютому до 47,4% у березні. Водночас частка підприємств, які не наголосили на змінах, скоротилася з 44% до 42%.

Водночас відсоток підприємств, які відзначили погіршення своєї ділової активності порівняно з попереднім роком, залишається практично незмінним протягом кількох місяців (11,2% у лютому та 10,6% у березні).

Однак спостерігаються значні відмінності в Індексі Відновлення Ділової Активності (ІВДА) залежно від розміру компанії. Значення Індексу є найменшим (з негативним значенням) для мікропідприємств та поступово знижується для малих підприємств. Водночас показник для середніх і великих підприємств збільшився.

Quote«Ми фіксували незначну тенденцію до зменшення ІВДА протягом двох зимових місяців, але у березні він знову дещо підріс, і це дає нам підстави для обережного оптимізму. Водночас ми бачимо, що є різні тенденції за динамікою індексу для малого і мікробізнесу та для великого і середнього бізнесу. Для великого цей показник зростає – тобто такі підприємства швидше відновлюються. У малого бізнесу спостерігається тенденція до зменшення, а у мікробізнесі ситуація геть погана: починаючи з грудня індекс перетнув позначку «0» і демонструє від’ємні значення. Це означає, що частка тих, де ситуація погіршилася, переважає частку тих, де ситуація покращилась. Цей сигнал свідчить про те, що важлива частина української економіки – мікробізнес – потребує особливої уваги», – зазначила Оксана Кузяків, виконавча директорка ІЕД.

Справжні дані також свідчать про зниження частки підприємств, що скоротили виробництво у березні порівняно з лютим – з 16,7% до 12,1%. Водночас збільшився відсоток підприємств, які планують розширення виробництва протягом найближчих 3-4 місяців – з 43,8% до 54,4%. Крім того, значно зріс відсоток підприємств, які очікують збільшення експорту: з 29,5% у лютому до 45,0% у березні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉