Майже кожний четвертий українець опинився за межею бідності – Світовий банк. Фото: slovoidilo
Рівень бідності в Україні протягом 2022 року зріс більш як учетверо – з 5,5% до 24,2%. Це штовхнуло до зубожіння ще 7,1 млн людей. Найбільше з-поміж них мешканців сільської місцевості. Про це йдеться в нещодавньому звіті Світового банку, пише The Guardian.
Протягом поточного року рівень бідності може підскочити ще більше, попередив регіональний директор установи в Східній Європі Аруп Банерджі. Він пояснює це тим, що наприкінці 2022 року рівень безробіття в Україні неофіційно становив 36%, а інфляція сягала 26,6%.
Найбільше у 2022 році в Україні подорожчали їжа, паливо та послуги — деякі з них на 50%, зазначається у звіті. Щодо рівня бідності, то великий розрив спостерігається між містами та селами. Найвідчутнішими наслідки зубожіння є саме в сільській місцевості.
Економіст Олена Білан у коментарі виданню розповіла, що ситуація могла б бути ще гіршою без величезного пакета фінансової підтримки з боку міжнародної спільноти. Рекордне падіння ВВП у 2022 році Білан пов’язує з тим, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких більше не має доступу.
«У нас була інфляція 26%. Знову-таки могло бути й гірше, але зарплати людей також залишилися незмінними, а валюта знецінилася щодо долара на 20%», — зауважує економіст.
Білан додала, що найпроблемнішим у цій ситуації залишається питання працевлаштування.
Контекст. За даними Держстату, у березні 2023 року інфляція в Україні сповільнилася. За прогнозом МВФ, до 2027 року цей показник має пригальмувати до 20%.