Facebook Pixel

Лукашенко таємно став президентом Білорусі. Опозиція пригрозила протестами

Олександр Лукашенко знову став президентом Республіки Білорусь. Уперше в історії країни церемонія ніяк не анонсувалася.

Про це повідомило видання «Белта».

На інавгурації були присутні декілька сотень осіб, серед яких вищі посадові особи, депутати Палати представників і члени Ради Республіки, керівники державних органів і організацій, місцевих виконавчих і розпорядчих органів, республіканських засобів масової інформації, діячі науки, культури і спорту.

Білоруські Telegram-канали повідомляли про ймовірність проведення інавгурації або 23 вересня, або 27 чи 28 вересня. Однак жодних анонсів у білоруських ЗМІ не було.

Згідно із законом, обраний кандидат має провести інавгурацію не пізніше, ніж за два місяці після виборів — тобто вона мала відбутися до 9 жовтня.

Вранці 23 вересня до Палацу незалежності під'їхав кортеж Олександра Лукашенка. Ще зранку рух у центрі Мінська було перекрито. Також біля Палацу помітили скупчення техніки та військових.

У Telegram-каналі Nexta Live зазначили, що така інавгурація порушує закон про президента Білорусі, адже церемонія принесення присяги має транслюватися по республіканському телебаченню та радіо.

Водночас на інавгурацію відреагувала й опозиція. Член президії Координаційної ради білоруської опозиції Павло Латушко заявив, що опозиція ніколи не погодиться з фальсифікацією виборів.

Quote«Ми ніколи не погодимося з фальсифікацією і вимагаємо нових виборів! Закликаємо всіх почати безстрокову акцію непокори», — написав Латушко.

Контекст. За офіційними даними, на виборах 9 серпня Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉