Зміни у підході країн-членів НАТО до питання зброї після вторгнення росії в Україну вимагають інвестицій у типи зброї, які не були пріоритетними для Заходу останні двадцять років, заявив заступник голови Lockheed Martin в Європі Джонатан Гойл. Про це повідомляє PAP. Гойл наголосив, що війна, яка триває в Україні, повністю змінила підхід країн НАТО не лише до типів потенційних загроз, а й до зброї, яку альянс повинен мати, щоб мати можливість адекватно на них відповісти. Він нагадав, що з моменту вступу Польщі в НАТО альянс був зосереджений на запобіганні терористичним загрозам і операціях в Афганістані та Іраку.
«Основною стратегією була протидія нападам із застосуванням саморобних вибухових пристроїв. Те, що ми спостерігаємо 18 місяців в Україні, – це зовсім інший тип бойових дій. Я думаю, що всі європейські армії переосмислюють свій підхід, доктрини, структури та методи навчання», – сказав заступник директора Lockheed Martin у Європі.
Він наголосив, що зміни у підготовці Північноатлантичного альянсу до ведення війни матеріалізувалися у вигляді рішень останнього саміту НАТО у Вільнюсі. Альянс реструктурує свої припущення, щоб протистояти не зовсім новим, але цілком реальним загрозам. Польща є частиною цього процесу.
На запитання про те, що зараз є найбільшим викликом для збройової промисловості, Гойл зазначив, що країни-учасниці альянсу, готуючись до можливої російської агресії, інвестують у зовсім іншу зброю, ніж раніше.
«Ці зміни вимагають інвестицій у зброю, яка не була пріоритетом для Заходу протягом останніх двадцяти років. Це великий виклик для всієї ОПК. Ми маємо зробити акцент на проєктах, які відрізняються від попередніх, і значно збільшити обсяги виробництва. А це, своєю чергою, потребує часу, хоча ми робимо все від нас залежне, щоб прискорити ці процеси», – наголосив Гойл.
Він зазначив, що пускові установки HIMARS виробництва Lockheed Martin довели ефективність на українському фронті.
«Цей конфлікт показав, наскільки важливо вести точний вогонь. Пускові установки HIMARS, які ми виробляємо, стали ключовим обладнанням для більшості армій НАТО. Вони слугують стримуючим фактором, але якщо виникає ситуація, в якій їх необхідно застосувати, вони дозволяють завдати сильного і дуже точного удару. Вони показали це в Україні», — підкреслив він.
Гойл зазначив, що інтенсифікація виробництва вимагає залучення не тільки збройових гігантів, а й усіх кооператорів.
«Йдеться не лише про великі компанії, такі як Lockheed Martin, а й про всіх наших постачальників. Якщо ми подвоїмо виробництво, кожен у нашому ланцюжку постачання повинен зробити те саме, а це потребує величезних інвестицій. Наразі нам вдалося подвоїти виробництво HIMARS і Javelin», – зазначив Гойл.
Крім того, як підкреслив він, важлива також і диверсифікація місць розташування виробництва.
«Це урок, який ми винесли з пандемії, але він також важливий в контексті війни в Україні. Ідея полягає у створенні альтернативних джерел виробництва. Пандемія показала, що централізація виробництва в одному місці пов’язана з великим ризиком», – пояснив він.
Гойл зазначив, що саме тому Lockheed Martin вирішила відкрити другий за величиною завод у Польщі.
«Наш завод у Мілеці є другим за величиною виробничим центром Lockheed Martin у світі. Єдиний більший завод – наш завод у Грінвіллі, США», – наголосив Гойл.
За його словами, Lockheed Martin хоче розвивати свою діяльність у Польщі на багатьох рівнях.