Ліван оголосив дефолт за євробондами: «корупція зжерла країну»

Прем'єр-міністр Лівану Хасан Дияб. Фото: The Daily Star

Прем'єр-міністр Лівану Хасан Дияб. Фото: The Daily Star

Прем'єр-міністр Лівану Хасан Дияб оголосив про нездатність країни виплатити борги за євробондами. Виплата була запланована на 9 березня, але уряд одноголосно проголосував за дефолт і готовий почати переговори з кредиторами про реструктуризацію боргу, пояснив прем'єр.

Про це повідомило Reuters.

Нинішній уряд змушений розплачуватися за помилки попереднього, вважає прем'єр. «Ліван знаходиться на грані того, щоб стати першою у світі країною за рівнем боргу, він вже зараз становить 170% ВВП. За оцінками Світового банку, 40% ліванців можуть опинитися за межею бідності», – сказав він.

Telegram Logo

У березні Ліван повинен був виплатити за євробондами $1,2 млрд, у квітні $700 млн, у червні – $600 млн. Це перший дефолт в історії Лівану.

Контекст. Економічна ситуація в Лівані погіршується вже не перший місяць. Ще в жовтні президент Мішель Аун визнав, що країна страждає від фінансової блокади, санкцій і дефіциту валюти в банківському секторі. Тоді були припинені перекази на закордонні рахунки, обмежена видача доларів, підвищена комісія при знятті валюти.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

В кінці січня президент сформував новий уряд з 20 міністрів на чолі з Диябом. До складу увійшли шість жінок, одна з них стала першою в арабському світі жінкою – міністром оборони. Однією з головних причин припинення політичної кризи в країні стал тиск ісламістської партії «Хезболла», яка має більшість в ліванському парламенті.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини