Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Латвія відновила закачування російського газу, однак не в «Газпрому» й не за рублі

Литва знову купує російський газ. Фото: сайт «Газпрому»

Литва знову купує російський газ. Фото: сайт «Газпрому»

Латвійське газопостачальне підприємство Latvijas gāze оголосило про відновлення закупівлі блакитного палива в росії. Очільник компанії Айгарс Калвтіс зазначив, що розрахунок відбувається у євро, а продавцем є не «Газпром», пише Delfi.

«Latvijas gāze зараз купує газ (у росії – The Page), але ми не купуємо газ у «Газпрому», бо не можемо розрахуватися з «Газпромом». У нас є інший постачальник», — розповів він, однак не розкрив, хто є тим самим постачальником із рф.

За даними видання, за липень 2022 року Латвія закачала приблизно одну тераватт-годину російського газу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Додатково. 26 липня ціна на газ у Європі зросла до $2239,59 за тисячу кубометрів. За добу ціна на блакитне паливо збільшилася на 21%.

Станом на сьогодні ціна вересневого ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures перебуває на позначці 197 євро за 1 МВт-год, або $2 062 за тисячу кубометрів.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Ціна на газ в Європі. Фото: ICE

Ціна на газ в Європі. Фото: ICE

Контекст. Нагадаємо: після 24 лютого 2022 року, коли росія розв’язала велику війну в Україні, потік блакитного палива з рф в Латвію декілька разів зупинявся. Влада країни пообіцяла повністю відмовитися від ресурсу країни-агресора з 1 січня 2023 року.

Раніше цього місяця країни-члени Євросоюзу домовилися добровільно скоротити попит на природний газ на 15% цієї зими в умовах скорочення постачань із рф; у критичному випадку блок може зробити це скорочення обовʼязковим.

Коментарі

Всі новини