Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Замість російського. Євросоюз купуватиме газ в Ізраїлю

ЄС домовився з Ізраїлем про закупівлю газу – угоду підписано. Фото: Twitter / Урсула фон дер Ляєн

ЄС домовився з Ізраїлем про закупівлю газу – угоду підписано. Фото: Twitter / Урсула фон дер Ляєн

Євросоюз знайшов чим замінити постачання російського газу. ЄС домовився про експорт блакитного палива в країни блоку з Ізраїлем і Єгиптом. Як пише Reuters, сторони підписали рамкову угоду.

У Меморандумі про експорт природного газу зазначається, що Тель-Авів трубопроводом прокачуватиме ресурс до Єгипту, де його перероблятимуть у зріджений (ЗПГ). Звідти його доправлятимуть на територію європейських країн.

Quote«Сьогодні Єгипет та Ізраїль взяли на себе зобов'язання поділитися нашим природним газом з Європою та допомогти в енергетичній кризі», — заявила міністерка енергетики Ізраїлю Карін Ельхаррар після підписання Меморандуму в Каїрі.
Quote«Підписали угоду з ЄС, Ізраїлем і Єгиптом. Працюватимемо над стабільним постачанням природного газу у ЄС зі Східносередземноморського регіону. Це сприятиме нашій енергетичній безпеці. І ми будуємо інфраструктуру, що підходить для відновлюваних джерел енергії – енергії майбутнього», — прокоментувала угоду президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Контекст. За оцінкою Refinitiv Eikon, Єгипет у 2021 році експортував 8,9 млрд кубометрів ЗПГ. Із січня до травня цього року – ще 4,7 млрд кубометрів. Більшість газу було направлено в Азію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Ізраїль анонсував намір у найближчі роки наростити газодобування в країні вдвічі – до 40 млрд кубометрів на рік.

За 2021 рік Євросоюз імпортував із росії 155 млрд кубометрів газу. Цей обсяг становить приблизно 40% загальної потреби держав-членів блоку.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини

Favbet: бізнес, що пішов на війну

новини компанії