Кабінет міністрів Литви ухвалив пропозицію розірвати угоду з росією про торговельне мореплавство, яку уклали ще у 1993 році. У проєкті зазначено, що положення угоди більше не актуальні для Литви. Про це пише литовське видання Kauno diena.
Чому Литва розриває з рф угоду про торговельне мореплавство
Кабінет міністрів Литви ухвалив пропозицію розірвати угоду з росією про торговельне мореплавство. Після того, як уряд схвалить ініціативу міністерства, президенту буде запропоновано подати до Сейму денонсацію цієї угоди, тобто офіційно оголосити про її припинення.
За даними Міністерства транспорту Литви, для країни більше не актуальні положення угоди з рф про торговельне мореплавство, яку уклали у 1993 році. Окрім цього, розторгнення угоди є відповіддю на війну рф в Україні та грубе порушення кремлем міжнародного права, зазначили у відомстві.
У проєкті зазначено, що положення угоди більше не актуальні, оскільки Литва є членом Міжнародної морської та Міжнародної організацій праці та приєдналася до регіональних угод. Нові конвенції, які ратифікувала Литва, передбачають:
- право моряків на вихід на берег без візи;
- безпечні умови праці та життя на борту;
- справедливі умови працевлаштування;
- право на охорону здоров’я;
- медичне обслуговування;
- заходи соціального забезпечення тощо.
Окрім цього, ці угоди також регулюють різні сфери міжнародного судноплавства:
- безпечну експлуатацію суден;
- запобігання забрудненню з суден;
- охорону суден;
- працю і життя моряків на борту.
Що відомо про угоду щодо торговельного мореплавства Литви і рф
За даними Мінтрансу Литви, у 1993 році країна уклала з росією угоду, що регулює відносини у морському транспорті. Ця угода включає такі положення:
- регулювання в організації перевезень вантажів;
- співробітництво між судноплавними або спорідненими компаніями та організаціями;
- митні та інші формальності в портах;
- дозвіл членам екіпажу висаджуватися в портах без візи;
- інші аспекти мореплавання.
Нагадаємо, Литва активно підтримує Україну у війні проти рф. Так, литовський уряд ухвалив рішення виділити не менше 0,25% ВВП країни для підтримки безпеки та оборони України.