Стрибок курсу долара: Нацбанк зібрався відмовитися від купівлі на міжбанку

Фото: НБУ

Фото: НБУ

Нацбанк може відмовитися від планової купівлі валюти на міжбанківському ринку. Причиною цього стало накопичення достатнього рівня резервів. Таку ініціативу регулятор розгляне в жовтні цього року.

Про це в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.

Водночас у коментарі The Page керуючий партнер консалтингової компанії «Атлант-Фінанс» Юрій Нетесаний зазначив, що в разі бездіяльності Нацбанку курс долара може зрости до 29,5 грн/$.

Telegram Logo

Загалом до кінця року очікується дефіцит валюти на міжбанку, тож регулятору просто не буде що купувати. Ба більше, для втримання курсу Нацбанку доведеться продавати валюту, зазначив експерт.

Водночас причиною можливої відмови купувати валюту Сологуб назвав достатні резерви, щоби можна було відмовитися від такого формату інтервенцій та перейти до стандартних інструментів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Ми ввели їх 2016 року для того, щоби нарощувати резерви. Не завжди зручно цей обсяг коригувати, бо ринок у нас дуже мінливий. У нас було $50 млн на якомусь етапі, $30 млн було, зараз $20 млн — ми якось коригуємо на обсяг ринку, але все-таки в таких інтервенціях потрібно знаходити баланс», — наголосив Сологуб.

Контекст. У квітні Нацбанк скоротив обсяг купівлі валюти на міжбанку до $20 млн на день через скорочення клієнтських операцій на міжбанку на тлі негативного впливу коронавірусу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини