Згідно з прогнозами Нацбанку, вплив кризи на платіжний баланс України буде нейтральним або навіть позитивним завдяки зниженню цін на енергоносії. Водночас ціни на непродовольчі товари знижуються не надто стрімко, що дозволить не втратити прибуток від експорту, 50% якого складають якраз продовольчі товари.
Заступник голови Нацбанку Олег Чурій під час пресбрифінгу наголосив, що завдяки падінню цін на енергоносії Україна може тільки виграти, адже вони займають 30% імпорту країни. Тобто це дозволить набагато менше платити за них. Також він зауважив, що ціна на нафту взагалі впала на 30%.
Крім того, він додав, що минулого року дефіцит платіжного балансу склав 0,5% ВВП, що значно менше, як порівняти з дефіцитом 10% ВВП у 2013 році.
Також він відмітив, що прийняті Верховною Радою закони щодо подолання кризових явищ в економіці матимуть позитивний ефект, хоча криза й матиме негативний вплив на зростання ВВП.
Контекст. На фоні карантину Нацбанк вирішив запровадити низку кроків для підтримання роботи банківської системи у нормальному режимі. Регулятор збирається підтримати ліквідність банків через стандартні інструменти рефінансування. Також Нацбанк відкладе стрес-тестування банків та поки що не буде проводити виїзних перевірок. Крім того, здійснюватиметься постійний моніторинг показників ліквідності та якості кредитного портфелю банків.
Підвищення попиту населення на готівкову валюту спровокувало її нестачу в касах банків. У Нацбанку зазначили, що на кореспондентських рахунках банків наразі знаходиться понад $8 млрд безготівкової валюти.
16 березня столична влада ухвалила рішення посилити обмежувальні заходи, аби запобігти розповсюдженню коронавірусу. Обмежується пересування людей між Києвом та іншими містами, проведення заходів за масовою участю громадян. Заклади громадського харчування працюватимуть тільки на доставку їжі. Крім того, закриються усі торгово-розважальні центри та магазини, крім продуктових і господарських.
Пізніше президент Володимир Зеленський анонсував нові посилені заходи, спрямовані проти коронавірусу, які потім прийняв Кабмін, однак з деякими поправками. Зокрема, Зеленський пропонував закрити метро з 12:00 18 березня, а уряд вирішив зробити це вже 17 березня.