Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кременчуцький НПЗ Коломойського почав отримувати нафту з Лівії

Оператор системи магістральних нафтопроводів України «Укртранснафта» почала приймати лівійську нафту сорту El Sharara, повідомили у пресслужбі компанії.

Далі сировину будуть транспортувати на підприємство Кременчуцький нафтопереробний завод (підприємство «Укртатнафти», яуке підконтрольне бізнесмену Ігорю Коломойському) за маршрутом Одеса – Круменчуг.

В «Укртранснафті» зазначили, що 81 тонна лівійської нафти прибула в Одесу танкером 9 листопада. Її паспортні характеристики наступні: вона має 0,07% сірки, її густота 814 кг/м куб. при 15 градусах за Цельсієм.

Компанія перекачує вже чотири сорти імпортної нафти Urals, Azeri Light, Bakken і El Sharara.

Контекст

  • У липні 2019 року «Укртранснафта» вперше транспортувала на Кременчуцький нафтопереробний завод американську нафту сорту Bakken.
  • Наприкінці вересня глава «Укртатнафти» Павло Овчаренко заявив галузевому виданню enkorr, що в найближчі місяці підприємство хоче подвоїти закупівлі імпортної нафти і переробляти її в обсязі 300 тис. тонн на Кременчуцькому нафтопереробному заводі. У цьому ж місяці завод успішно протестував вихід на максимальний рівень переробки в обсязі 9,5 тис. тонн нафти на добу.
  • У жовтні «Укртранснафта» уклала контракт з «Укртатнафтою». Угода передбачає збільшення гарантованих обсягів транспортування нафти до 1,2 млн тонн з початку жовтня 2019-го. Договір укладено за принципом ship-or-pay, що в перекладі означає «качай або плати». «Укртатнафта» повинна буде доплатити вартість транспортування нафти, яку недопоставили, у разі перевищення фактичних її обсягів над гарантованими.

«Укртатнафта» експлуатує Кременчуцький НПЗ. «Нафтогаз» володіє 43% акцій компанії, інші контролює так звана група «Приват».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини