Facebook Pixel

Крадіжка 3,2 млн грн: НАБУ повідомило про підозру директору Павлоградського хімзаводу

НАБУ спільно з СБУ та САП викрили керівника оборонного ДП «Павлоградський хімічний завод» Леоніда Шимана. Його та двох підприємців підозрюють у крадіжці 3,2 млн грн.

Крадіжка 3,2 млн грн Павлоградського хімзаводу: деталі

За даними слідства, упродовж 2015-2016 років Шиман, вступив у змову з бенефіціарним власником приватної компанії.

Відповідно до укладеного з державним підприємством договору, після отримання 40% передплати приватна компанія мала поставити вимірювальний прилад на завод, але попри наявність необхідного товару та отримання передплати не робила цього. Пізніше на підставі додаткової угоди дію договору припинено, а у тендері на нового постачальника співучасниками забезпечено перемогу тієї ж самої приватної компанії.

За новим договором приватна компанія поставила вимірювальні прилади, але вже за завищеними цінами, що супроводжувалося підробленням документів при проходженні митних процедур (в частині декларування цін на прилади, значно вищих, ніж ринкові) та під час тендеру (в частині створення штучної конкуренції шляхом залучення формального та підконтрольного учасника тендеру з гіршою пропозицією поставки, ніж у приватної компанії).

Як наслідок реалізації цієї схеми держпідприємство переплатило за поставлену продукцію 2,3 млн грн, а також зазнало збитків у розмірі 853 тис. грн у зв’язку з упущеною вигодою внаслідок невжиття заходів до застосування штрафних санкцій до постачальника.

Цікавим є факт, що за реалізацію схеми компанія-постачальник перевела на закордонний рахунок компанії дружини посадовця ДП, зареєстрованої на Маршаллових Островах, 43,5 тис. євро під виглядом оплати за агентські послуги.

Це не перша кримінальна справа проти Шимана. Зараз у ВАКС розглядається справа щодо збитків Павлоградского хімзаводу на 43,3 млн грн. Згідно з даними НАБУ, службовці Павлоградського хімзаводу відмовляли покупцям в укладанні прямих договорів поставки продукції.

На думку слідства, службові особи ПХЗ створили такі умови, що кінцеві покупці продукції ПХЗ гірничозбагачувальні комбінати мали закупляти її через посередників. Цим фірмам-посередникам продавали товар за меншою вартістю, аніж компанії реалізовували продукцію гірничозбагачувальним комбінатам. Таким чином, різниця у вартості залишалася на рахунках компаній-посередників, а державний ПХЗ втратив дохід на суму 43,3 млн грн.

Нагадаємо, що 7 липня ВАКС призначив 4 роки позбавлення волі комерційному директору «Павлоградського хімзаводу». Підприємство входить до переліку оборонних заводів.

Подякувати 🎉