Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Львові через ускладнення після коронавірусу кільком пацієнтам довелося ампутувати кінцівки

Коронавірус стає дедалі агресивнішим: хто в зоні особливого ризику. Фото: Facebook / 8-а міська клінічна лікарня Львова

Коронавірус стає дедалі агресивнішим: хто в зоні особливого ризику. Фото: Facebook / 8-а міська клінічна лікарня Львова

Львівські медики розповіли про небезпечні для життя пацієнтів ускладнення, пов’язані з коронавірусною інфекцією. За даними лікарів 8-ї міської клінічної лікарні м. Львова, в осіб із важким перебігом хвороби дедалі частіше виявляються випадки тромбування судин у різних ділянках тіла.

Quote«Вірус стає агресивніший. І це не чергова «жахалка». Тромбози як ускладнення почастішали, тільки за цей тиждень нашим хірургам довелося тричі ампутувати кінцівки, аби врятувати життя пацієнтів», — йдеться у дописі.

За словами лікарів, найбільше ризикують особи з діабетом, атеросклерозом, а також люди з надмірною вагою та курці.

Quote«COVID-19 викликає тромбування дрібних і великих судин у різних ділянках тіла. Найчастіше потерпають легені, адже вірус викликає агрегацію дрібних клітинок крові, які призводять до мікротромбування. Траплялися такі випадки, коли пацієнти почували себе добре, а клінічна картина на КТ показує масштабне ураження легень, або навіть навпаки, пацієнту важко дихати, а на КТ не видно змін. Після легень найчастіше тромби утворюються в кишківнику та нижніх кінцівках», — вказано у повідомленні.

Медики наголошують, що іноді небезпечне ускладнення виникає й після виписки пацієнта та його повного одужання. Лікарі наполегливо радять і після виходу з медзакладу уважно стежити за станом свого здоров’я.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Випадки перебігу коронавірусу, які закінчувалися ампутацією кінцівок, траплялися у всьому світі й до цього. Так, у 2020 році житель англійського Дорсету Лі Меббетт перехворів на COVID-19, лікувався вдома, а після одужання зрозумів, що не відчуває праву ногу. Медики за результатом КТ виявили у ній 15-сантиметровий тромб. Необхідні заходи результатів не дали й кінцівку довелося ампутувати.

Ще у 2020 році російський лікар із московської клінічної лікарні № 15 ім. Філатова Віктор Аносов заявив, що ампутації через ускладнення після COVID-19 відбуваються чи не щодня. Тоді він додав, що утворення тромбів є звичним явищем при коронавірусі, але не обов’язково призводить до ампутації.

Підписуйтесь на нас в Google News!

З початку травня цього року вчені почали фіксувати в Індії випадки мукормікозу в осіб, які перехворіли на коронавірус. Згодом спалахи цієї хвороби почали фіксувати в Ірані, Мексиці та Уругваї.

Коментарі

Всі новини