Конкурент Tesla — Lucid Motors Air: огляд, характеристики, ціни

Lucid Air. Фото: Lucid Motors

Lucid Air. Фото: Lucid Motors

Lucid Motors показала громадськості свій перший електромобіль — розкішний седан Air вартістю $169 тис.

C урахуванням федеральних податкових пільг ціна буде трохи менше — $161,5 тис., повідомляє Techcrunch.

Компанія також готується до випуску дешевших варіантів електромобілів — Grand Touring вартістю не більш як $130 тис. за мінусом федеральних податків і просто Touring вартістю менш як $100 тис.

Telegram Logo

У перспективі передбачається ще дешевша базова модель за ціною менш як $80 тис.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Наразі невідомо, коли компанія планує випускати базову версію Air. Зазвичай автомобілебудівні компанії спершу починають виробництво найдорожчих збірок моделі. Якщо Lucid слідуватиме цій стратегії, базова версія буде доступною не раніше кінця 2021 року або взагалі надійде в продаж 2022 року.

Базова модель Air за ціною менш як $80 тис. зробить її прямим конкурентом Tesla. Як відомо, Model S має пробіг на одній зарядці 402 миль (трохи менше ніж 647 км — The Page) і коштує $74 990.

Раніше Lucid Motors заявляла пробіг Air на одній зарядці в 517 миль (приблизно 832 км — The Page). Якщо це підтвердиться, то Air стане самим «далекобійним» електрокаром у світі. Можливо, базова модель матиме меншу дальність. Але якщо вона матиме запас ходу більш як 400 миль, то це дуже сильно знизить продажі Tesla Model S.

Lucid також повідомила, що Air здатна долати чверть милі (приблизно 403 метрів — The Page) за 9,9 секунди. Електрокар також оснащений вдосконаленою системою допомоги водієві, яка включає функцію «автопілот».

Air йтиме в комплекті з одним лідаром, радаром, камерами та ультразвуковими датчиками. Lucid повідомила, що її лідарний датчик далекої дії буде розміщено в передній частині транспортного засобу.

Лідар — технологія отримання та обробки інформації про віддалені об'єкти з допомогою активних оптичних систем, що використовують явища поглинання й розсіювання світла в оптично прозорих середовищах.

Lucid Motors — американський виробник електромобілів із китайськими інвестиціями, створений 2007 року, зі штаб-квартирою в Ньюарку (штат Каліфорнія). Найвідоміша модель компанії — Lucid Air преміумкласу.

Компанія також веде переговори з державним інвестиційним фондом Саудівської Аравії щодо отримання більш як $1 млрд, з яких $700 млн піде на будівництво заводу в Каса-Гранде (штат Аризона). Lucid раніше заявляла, що запустить виробництво Air в Аризоні на початку 2021 року.

Lucid Motors також відновила роботи з розроблення автомобілів на своєму заводі в Каліфорнії, які було ненадовго відкладено через локдаун.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини