Компанія Ахметова вирішила закрити мережу супермаркетів «Брусничка» — ЗМІ

Фото: Uamarket

Фото: Uamarket

Госпсуд Дніпропетровської області порушив справу про банкрутство «Українського ритейлу» на підставі заяви гендиректора. Компанія входить до групи «СКМ» Ріната Ахметова та розвиває торгову мережу «Брусничка». Остання закриє всі свої магазини.

Про це виданню «НВ Бізнес» повідомили три джерела, які уточнили, що приміщення мережі займуть інші ритейлери.

Загальна кредиторська заборгованість компанії — 1,1 млрд грн. Банкам «Український ритейл» винен 186 млн грн, працівникам — 6,5 млн грн, а постачальникам — 652 млн грн, пише видання.

Telegram Logo

Директор «Українського рітейлу» Євген Хворостянко в коментарі «Інтерфакс-Україна» заявив, що втрати активів в Донецькій і Луганській областях — критичні для бізнесу, адже вони вони забезпечували 80% прибутку мережі. Саме через це компанія і йде з ринку.

Контекст

Проблеми у ритейлера виникли з початком військових дій на сході країни. Про це свідчать також і судові справи. В Єдиному держреєстрі судових рішень можна знайти відомості про десятки позовів з боку постачальників на адресу «Українського ритейла». Деякі з них вже розглянули та ухвалили рішення не на користь мережі.

Наприклад, в одному з них йдеться про те, що в лютому 2019 року в госпсуд Запорізької області надійшла заява від «Київського картонно-паперового комбінату» до «Українського ритейла» про стягнення 467 млн грн основного боргу та 23,4 млн грн пені. У поясненні відзначено, що цю суму компанія заборгувала комбінату за поставлену продукцію. У серпні 2019-го було прийнято рішення на користь «Київського картонно-паперового комбінату».


«Український ритейл» заснували в 2006 році. Компанія розвиває торгову мережу «Брусничка». Магазини компанії працюють у форматі «біля будинку», їхня площа в середньому 300-400 квадратних метрів. У 2017 році «Український ритейл» зайняв сьоме місце серед всіх українських торгових мереж за кількістю магазинів.

«Брусничку» теж заснували в 2006 році. Спочатку мережа складалася зі 103 магазинів у Донецькій, Харківській, Дніпропетровській, Луганській, Запорізькій та Полтавській областях. Працювали в них близько 2 тис. співробітників. Проблеми у ритейлера виникли з початком військових дій на сході країни.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

На Старообухівському шосе у ДТП загинули 4 людини. Ймовірний винуватець був раніше судимий

На Старообухівській трасі у 5 км від Києва сталося ДТП, внаслідок якого загинули двоє дорослих і двоє дітей. Ймовірний винуватець був у стані алкогольного сп'яніння.

Угорщина посилить карантин і заборонить в'їзд українцям

Влада Угорщини оголосила про посилення карантину в країні з 15 липня через кілька нових спалахів коронавірусу. Обмеження стосуватимуться й громадян України. Про це повідомила Deutsche Welle.

Головне за вихідні від The Page

Найважливіші новини бізнесу за 12 липня в щоденній підписці від The Page. З нами ви не пропустите нічого з того що дійсно заслуговує на увагу