Компанія JKX Ukraїne B.V., афілійована з Ігорем Коломойським, подала позов до господарського суду Києва з вимогою повернути власність на націоналізоване «Укрнафтобуріння». Суд погодився розглянути справу, а наступне засідання може відбутися вже 13 серпня. Ця інформація з'явилася в судовому реєстрі.
Що відомо про суд Коломойського щодо повернення активів «Укрнафтобуріння»
12 липня 2024 року компанія Ігоря Коломойського JKX Ukraїne B.V. подала позов до Київського госпсуду з вимогою повернути власність на націоналізоване «Укрнафтобуріння». Суд ухвалив рішення розглянути заяву та відкрити провадження у справі через чотири дні — що є рекордними термінами для української судової системи.
JKX Ukraїne B.V. у позові вимагає визнати недійсними рішення акціонерів «Укрнафти» та Креді Агріколь Банку, а також рішення акціонерних зборів «Укрнафтобуріння» за 2023 рік. Також компанія оскаржує виплату державі дивідендів та розподіл прибутку «Укрнафтобуріння» за 2023-й.
«Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що вказану справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження, оскільки справа є складною з огляду на наявні в ній матеріали», — йдеться в ухвалі суду.
Що відомо про націоналізацію «Укрнафтобуріння» Коломойського
Одна з найбільших газовидобувних компаній України «Укрнафтобуріння» до 2023 року була у власності Ігоря Коломойського. 19 квітня 2023-го за рішенням Печерського суду Києва компанія перейшла на баланс АРМА.
У квітні 2024-го Кабінет Міністрів України передав в управління «Укрнафти» 7 акцій «Укрнафтобуріння», що дозволило перерозподіляти дивіденди та надходження в бюджет. Таким чином АРМА має змогу отримати близько 1 млрд грн.
Що відомо про права «Укрнафтобуріння» на Сахалінське газове родовище
30 листопада 2023 року Шостий апеляційний адміністративний суд анулював спеціальний дозвіл «Укрнафтобуріння» на користування надрами за позовом Держгеонадр.
У грудні 2023 року «Укрнафтобуріння» втратило ліцензію на розробку Сахалінського родовища газу у Харківській області. Водночас на початку серпня 2024-го суд став на бік держави, знову повернувши компанії дозвіл на родовище.
За даними «Укрнафтобуріння», через зупинку видобутку на родовищі за пів року було втрачено близько 285 млн кубометрів природного газу та 31 тис. тонн конденсату. За попередніми оцінками, у 2024-му родовище може принести державі 10 млрд грн податків та дивідендів.