Facebook Pixel

Коломойський програв НБУ через кредити ПриватБанку

Київський апеляційний суд закрив позов Ігор Коломойського проти НБУ та ПриватБанку. У ньому він хотів розірвати договори його особистої поруки за кредитами рефінансування,

Про це пише НБУ.

Коломойський проти НБУ: деталі

У 2017 році Ігор Коломойський подав позов до Печерського районного суду міста Києва про розірвання договорів особистої поруки, за якими він гарантував повернення ПриватБанком отриманих ним кредитів рефінансування. Печерський районний суд міста Києва 20 квітня 2019 року задовольнив його позов. Не погодившись із винесеним рішенням, Національний банк оскаржив його в суді апеляційної інстанції, який підтримав правову позицію Національного банку.

Нагадаємо, що протягом 2008–2014 років Національний банк надав ПриватБанку кредити рефінансування на загальну суму 18,3 млрд грн. У 2015 році Ігор Коломойський, який на той час був співвласником ПриватБанку, в рахунок забезпечення погашення зазначених кредитів уклав з Національним банком договори поруки. Фактично, він взяв на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості банку перед Національним банком, проте не виконав жодного з цих зобов'язань. У квітні 2020 року державний ПриватБанк повністю повернув Національному банку отримане рефінансування.

Quote«Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення суду. Ретельно дослідивши матеріали справи, суд підтримав правову позицію Національного банку, яка полягала, зокрема в тому, що сам факт зміни власника корпоративних прав ПриватБанку внаслідок націоналізації не призвів до зміни прав та обов’язків сторін за договорами», – прокоментував рішення суду начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Нагадаємо, що 9 травня Печерський суд Києва взяв під варту олігарха Ігоря Коломойського до 7 липня 2024 року без права на заставу. Його підозрюють у замовному вбивстві у 2003 році.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉