Facebook Pixel

Китай обмежує експорт компонентів дронів до США: наслідки для України

Китайські виробники почали обмежувати продажі до США та ЄС ключових компонентів, що використовують для створення безпілотників, які є дуже важливими для української армії. Китай планує розширювати експортні обмеження для цих запчастин. Про це пише Bloomberg.

Як торговельні війни США та Китаю впливають на оборонний сектор

Західні офіційні особи очікують, що Китай розширить експортні обмеження на запчастини для безпілотників для Заходу у 2025-му.

Торговельний конфлікт загострився у грудні, коли США знову обмежили продаж мікросхем пам’яті з високою пропускною здатністю та додаткового напівпровідникового обладнання до Китаю.

У відповідь Пекін заборонив продаж товарів подвійного призначення американським військовим, а також перестав продавати кілька компонентів високотехнологічного та військового призначення компаніям США.

Після перемоги у США Дональда Трампа, який пригрозив жорсткими обмеженнями проти Китаю, ціни на технологічні товари різко зросли, а виробники почали шукати альтернативні джерела постачання.

Так, обмеження китайського експорту можуть викликати хвилю конкуренції з боку постачальників з Кореї, Японії чи інших країн, вважає Кіган Макбрайд, дослідник Оксфордського Інтернет-інституту. Він вважає, що керівництво Пекіна це також усвідомлює.

Обмеження Китаю на поставки компонентів для безпілотників вплинули як на американські, так і на європейські компанії. За словами джерел, китайські виробники двигунів, акумуляторів і контролерів польотів обмежили обсяги, які вони постачають, або взагалі припинили поставки.

У жовтні Китай ввів санкції проти трьох американських компаній, які постачають продукцію для американських військових, і проти десяти високопосадовців оборони, які, на думку Китаю, планували надати допомогу Тайваню від США. 5 грудня Китай додав до списку санкцій ще 13 американських компаній.

Багато виробників БПЛА в Україні покладаються на дешеві китайські деталі для виробництва зброї у війні проти росії. У липні Китай оголосив про заборону експорту безпілотників для військового використання, а Пекін заявляє, що не постачає зброю жодній із сторін конфлікту.

Нагадаємо, у США розглядають законопроєкт, за яким американські телекомунікаційні компанії отримають $3 млрд на демонтаж обладнання китайских компаній Huawei та ZTE. У Штатах пояснюють це, зокрема, тим, що Китай намагається ухилятися від правил національної безпеки США.

Подякувати 🎉