Facebook Pixel

Група кілерів розстріляла президента Гаїті Жовенеля Моїза у власному будинку

Автор
53-річний Моїз керував Гаїті з 2017 року. Фото: Facebook / Présidence d'Haïti

53-річний Моїз керував Гаїті з 2017 року. Фото: Facebook / Présidence d'Haïti

У ніч із 6 на 7 липня на Гаїті кілери розстріляли президента країни Жовенеля Моїза. Президент перебував у власному будинку, разом із ним була його дружина, яку злочинці поранили, повідомив France 24 із посиланням на уряд країни.

Поки що лише відомо, що група невстановлених осіб, які розмовляють англійською та іспанською, близько першої години ночі за місцевим часом атакувала і взяла штурмом приватну резиденцію поблизу міста Порт-о-Пренса, де перебували президент Моїз і його дружина. Унаслідок атаки президент Гаїті помер, а його дружину було поранено. Зараз її життю нічого не загрожує.

Жодних додаткових подробиць про перебіг розслідування нападу уряд не повідомив, як і про те, чому президент опинився у своїй резиденції без охорони.

Telegram Logo

Прем'єр-міністр Гаїті Клод Жозеф назвав подію «огидним, нелюдським і варварським актом» і попросив громадян зберігати спокій. Він заявив, що уряд повністю контролює ситуацію. Утім, до підтримання порядку залучать підрозділи поліції та армію.

Ким був убитий президент Гаїті

Жовенель Моїз — гаїтянський бізнесмен і політик, який відомий у країні своїми економічними ініціативами. Брав участь у президентських виборах 2015 року й виграв їх. Однак результати виборів були скасовані урядом через підозру в підтасовуванні голосів виборців. На повторних виборах у 2016 році Моїз здобув ще більш переконливу перемогу над суперником — 55% проти 19%.

Моїз став президентом Гаїті у 2017 році. З того часу він постійно стикався з недовірою значної частини гаїтянського суспільства, у якому процвітають корупція, бідність і бандитизм.

Контекст. Гаїті з населенням 10,6 млн осіб — одна з найбідніших країн світу й найбідніша країна Карибського басейну та усієї Північної півкулі. Країна постійно страждає від скаженої корупції, голоду, стихій і державних переворотів.

Моїза, який вступив на посаду президента в лютому 2017 року, звинувачували в тому, що він не хотів проводити розслідування корупційних злочинів своїх попередників.

У 2018 році в країні пройшли протести, учасники яких вимагали відставки президента. Аналогічні протести накрили країну і в лютому 2020 року, коли Моїза звинуватили в зростанні інфляції, рівня корупції та закликали його залишити посаду.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини