Державне київське конструкторське бюро «Луч» опублікувало звернення до Кабміну та вищого політичного керівництва України. Все через вимогу ДАСУ начебто повернути прибутки підприємства у державну скарбницю та перешкоджання роботі підприємства.
Про це пише КБ «Луч».
У повідомленні йдеться, що після того, як у вересні у ДержККБ «Луч» звернулися до влади із закликом врегулювати проблему з висновком ДАСУ, Державна аудиторська служба «розпочала ревізію «окремих питань» діяльності виробника таких озброєнь, як «Нептун», «Вільха», «Стугна» тощо, і знову порушила питання щодо включення прибутку до складу ціни.

У ДержККБ «Луч» наголошують, що це вже третя перевірка ДАСУ за час воєнного стану, і це «викликає здивування та відволікає людські ресурси від розробки та виробництва озброєння».
У повідомленні наголошується — підприємство за власні обігові кошти як розробляє нові системи озброєння, так і ліквідовує наслідки ракетних ударів, закуповує та відновлює обладнання, нарощує виробничі потужності тощо.
«Ці обігові кошти формуються прибутком, отриманим зокрема від державних контрактів. Дозволений розмір прибутку прямо передбачений постановою №363 від 3 березня 2021 року, чинною і зараз», — кажуть у ДержККБ «Луч».
Позиція ДАСУ з приводу скандалу з КБ «Луч»
У своїй відповіді ДАСУ відкинула усі звинувачення КБ «Луч». Зокрема Держаудитслужба заявила, що вона згідно з законом не може ніяк втручатись у роботу конструкторського бюро:
«КБ «Луч» є виконавцем окремої ракетної та протиракетної програми, що окремо фінансується урядом. Тому висновки, зроблені Держаудитслужбою в рамках аудиту Міноборони жодним чином не впливають на наявність фінансових ресурсів КБ «Луч» як виконавця програми. Тож будь-які заяви, що дії Держаудитслужби впливають на розробку ракет, є маніпулятивними. Та й згідно з законом ми можемо лише фіксувати можливі порушення та надавати рекомендації якомога швидше усунути виявлені недоліки», — сказала голова ДАСУ Алла Басалаєва.
Також ДАСУ повідомила, що зняла усі звинувачення стосовно отримання прибутку:
«Ми працюємо виключно в межах закону. Є відповідні постанови Кабміну, які дали зелене світло виробникам оборонного сектору. Всі звинувачення щодо відсутності прибутку – зняті. Прибуток включається до контрактів, починаючи з липня 2023 року, коли Кабінетом Міністрів України було ухвалено постанову»,— резюмувала Басалаєва.