Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка, всупереч прямій законодавчій забороні, уклав угоду на зведення житлових і нежитлових будівель на власній території.
Про це повідомила пресслужба Державної аудиторської служби у четвер, 9 січня.
Що відомо про можливу забудову на території Національного ботсаду ім. Гришка
За словами Держаудитслужби, забудовник 6 років не міг реалізувати угоду через особливий режим охорони території ботанічного саду.
Проте за цей час установа отримала від інвестора готівку, послуги та інші товари, серед яких цибулини тюльпанів та ґрунт, на 2,6 млн грн.
Що не так з можливою забудовою на території Національного ботсаду ім. Гришка
Аудиторська служба підкреслює, що Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка входить до природно-заповідного фонду України. Він є об’єктом комплексної охорони і належить до земель природного та історико-культурного призначення, котрі охороняють як національне надбання держави.
Відповідно до закону «Про природно-заповідний фонд України», забороняється будь-яка господарська та інша діяльність, що суперечить цільовому призначенню заповідника. Зокрема, йдеться про будівництво споруд, які не пов’язаних з його функціонуванням.
Зазначимо, у листопаді 2024 року Держаудитслужба повідомляла, що Національна академія наук України передала приватним забудовникам у Києві 116 га державної землі. Станом на кінець 2023 року в активах НАНУ перебувало 458 земельних ділянок залишковою вартістю 73,2 млрд грн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також